POLECAMY

Temperatura ciała w ciąży

Jestem w trzecim miesiącu ciąży. Czy to normalne, że temperatura mojego ciała waha się w granicach 37 - 37,2 stopnia Celsjusza?
Temperatura ciała w ciąży

Witam :) Sporo się dziś naczytałam na stronach polki.pl/we-dwoje, niestety nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie :( Otóż jestem w trzecim miesiącu ciąży. Czy to normalne, że temperatura mojego ciała waha się w granicach 37 - 37,2 stopnia Celsjusza? Nie jestem w stanie powiedzieć dokładnie, od kiedy tak jest, ale zauważyłam to około jednego miesiąca temu. Podczas ostatniej wizyty zapomniałam zapytać o to mojej ginekolog :( Nie mierzę temperatury codziennie, więc nie wiem, czy ten stan utrzymuje się przez cały czas. Dziś i wczoraj miałam 37,2. Zaczyna mnie to martwić, a do kolejnej wizyty zostało jeszcze trochę czasu :( Proszę, pomóż. Dziękuję i serdecznie pozdrawiam :)))

 

Anka


Prawidłowa temperatura ciała to 36,6 stopni Celsjusza. O gorączce mówimy, gdy temperatura ciała wzrośnie od 37,6 i więcej. Jest to wtedy mechanizm obronny organizmu. W pierwszych tygodniach ciąży zazwyczaj temperatura ciała w zrasta o 0.5 stopnia. Utrzymująca się od momentu jajeczkowania temperatura ciała około 37 stopni Celsjusza jest jednym z objawów wczesnej ciąży, podwyższona temperatura od 37-37.5 jest wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie wywołanych ciążą. Jeśli nie ma pani żadnych innych objawów jakiegoś np.. przeziębienia, to myślę, że nie ma czym się martwić.
Jeśli taka temperatura źle wpływa na panią to może pani:

  • pić dużo płynów - soków
  • robić zimne okłady
  • lekko się ubierać ( w sensie nie przegrzewać)
  • stosować chłodną kąpiel

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (25)
/2 lata temu
Czy zmiana klimatu, zmiana trybu życia, dieta, ćwiczenia mają wpływ na temp. ciała? Może to spowodowac opóżnenie miesiączki? Jak wpływa to na wykres utrzymuje sie dłużej temp. niższa przed owulacja czy po owulacji temp wyższa? Ponieważ juz po owulacji wyższa temp utrzymuje sie mi 21dni (prawidlowo okolo 11-13dni powinna sie tylko utrzymywac i spasc). Pytam bo z meżem nie planowalismy jeszcze ciaży nie teraz. Z góry dziekuje za odp. :)
/4 lata temu
Ja od 2 dni mam ten sam problem. Jestem w 15 tc i moja Gin powiedziała że to normalna temperatura w ciąży.
/5 lat temu
Jestem w dniu mojego terminu porodu bardzo słabo sie poczółam, moja temperatura wyniosła 34.6 po jakiejs chwili sprawdziłam jeszcze raz i mam 34.2 taka mi sie teraz trzyma nie wiem co robic a lekarzowi nie chce tyłka zawracac telefonem. Czy to normalne?
POKAŻ KOMENTARZE (22)