POLECAMY

Relanium w ciąży

Jestem w 29. tygodniu ciąży. Moje dziecko to cud, na który czekałam bardzo długo. Niestety ostatnio żyję w ciągłym stresie, z którym sobie nie radzę.

Relanium w ciąży

Jestem w 29. tygodniu ciąży. Moje dziecko to cud, na który czekałam bardzo długo. Niestety ostatnio żyję w ciągłym stresie, z którym sobie nie radzę. Dość dawno temu leczyłam się na nerwicę i depresję lękową. Pani doktor przepisała mi Relanium 2 mg dwa razy dziennie. Zapewniła, że jest to bezpieczne dla dziecka tzn. lepsze niż stres. Proszę  poradzić mi czy faktycznie ten lek jest dla dziecka bezpieczny. Czy nie robię czasem mu krzywdy?

Minia

Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie zaleca się stosowania diazepamu (składnik relanium) zwłaszcza w pierwszym i trzecim trymestrze ciąży. Być może warto zasięgnąć opinii na temat metod relaksacji, radzenia sobie ze stresem?  Zdarza się, że ciężarne przyjmują Relanium zgodnie z zaleceniem lekarskim wówczas gdy korzyść dla mamy przeważa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Tak też to wytłumaczyła pani osoba, która zleciła przyjmowanie leku. W tej sytuacji korzyść dla pani (spokój, relaks, brak lęku) według lekarza przewyższa ewentualne ryzyko dla pani dziecka.

Zobacz:

Agorafobia w ciąży

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)