Początek ciąży-brązowe upławy

Jestem w szóstym tygodniu ciąży i od pięciu dni mam brązowe upławy. Bardzo mnie to niepokoi ponieważ trzy razy już poroniłam. Do tego biorę tyroksynę 100.
/ 12.05.2007 16:18

Poczatek ciąży- brązowe upławy

Jestem w szóstym tygodniu ciąży i od pięciu dni mam brązowe upławy. Bardzo mnie to niepokoi ponieważ trzy razy już poroniłam. Do tego biorę tyroksynę 100. Mieszkam w Szkocji i tutaj lekarze nie podają żadnych leków. W niedzielę miałam robione USG dopochwowe. Nic nie wyszło bo niby za wcześnie. Lekarze kazali czekać. Jestem załamana. Co robić?

Agnieszka

Za granicą do 12 tygodnia ciąży niestety większość uważa, że niech się dzieje to co ma się dziać. W tym okresie raczej poważnie ciąży się nie traktuje (wnioskuję z opisów ciężarnych z zagranicy). Już od 4 1/2 tygodnia ciąży możliwe jest uwidocznienie pęcherzyka ciążowego, a od 5 tygodnia pęcherzyka żółtkowego. Nie wiem więc z jakiej przyczyny niczego nie widziano podczas badania usg. W tym przypadku w Szkocji jedyne co może pani zrobić to leżeć i odpoczywać. W Polsce w takim przypadku zaleca się leżenie i przyjmowanie leków chroniących ciążę. Brązowe upławy mogą świadczyć o zagrożeniu ciąży. Dodatkowo ciąża powinna być objęta specjalistyczną opieką z powodu trzech poronień. W pani przypadku powinny być wykonane specjalistyczne badania w celu określenia przyczyn poronienia.Może proszę spróbować konsultacji z innym ginekologiem (może ma inne podejscie do ciąży niż ogół).

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)