Możliwe oznaki ciąży

Chciałabym uzyskać informację czy w ciągu dwóch tygodni po stosunku mogą pojawić się mdłości oraz wrażliwość piersi (dokładnie sutki).
/ 16.01.2012 10:14

Możliwe oznaki ciąży

Chciałabym uzyskać informację, czy w ciągu dwóch tygodni po stosunku mogą pojawić się mdłości oraz wrażliwość piersi (dokładnie sutki). Odstawiłam tabletki około 20. grudnia natomiast na 1. stycznia kochaliśmy się z mężem stosując zabezpieczenie (prezerwatywa). Jednak od kilku dni pojawia się wrażliwość piersi oraz wymioty. Nie są one systematyczne, tak 1 - 2 razy w ciągu dnia. Czy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę? Jeśli chciałabym wstępnie to sprawdzić, czy test z apteki to odpowiednie narzędzie? Kiedy należy go zastosować?

Magda

Zobacz też: Oznaki porodu

Możliwe oznaki ciąży to nudności poranne, które mogą pojawić się w 2-8 tygodni po zapłodnieniu. Powiększenie, mrowienie i tkliwość piersi może wystąpić w kilka dni po zapłodnieniu. Te objawy to tylko możliwe, a więc nie pewne oznaki ciąży. Tkliwość piersi może również zwiastować nadchodzącą miesiączkę. Wskaźnik Pearla dla prezerwatywy przy jej idealnym stosowaniu wynosi 3. Oznacza to, że na 100 kobiet ją stosujących rocznie 3 zajdą w ciążę. Więc jakaś możliwość ciąży jest. Domowy test ciążowy można wykonać po 15-17 dniach od momentu, w którym mogło dojść do poczęcia lub w dniu spodziewanej miesiączki.

Pozdrawiam serdecznie