POLECAMY

Karmienie piersią a próba poczęcia

W sierpniu 2011 urodziłam córeczkę. Karmię ją piersią w tej chwili w ciągu dnia jedynie co 3-5h w zależności jak tego potrzebuje. W styczniu postanowiliśmy starać się o drugie dziecko.

Karmienie piersią a próba poczęcia

W sierpniu 2011 urodziłam córeczkę. Karmię ją piersią w tej chwili w ciągu dnia jedynie co 3-5h w zależności jak tego potrzebuje. W styczniu postanowiliśmy starać się o drugie dziecko. Jednak po pierwszym stosunku gdzie miałam nadzieję na ciążę, mąż zafundował mi tym pierwszą miesiączkę po porodzie. Nie wiem czy w lutym okres również się pojawi. Czy to możliwe, że doszło do zapłodnienia już na początku stycznia i organizm zareagował miesiączką? Teraz zdarza mi się, że pojawia delikatne plamienie po załatwieniu się. Nie wiem jak wyliczyć sobie płodne dni w takim przypadku gdyż ostatnio okres miałam przed ciążą rok temu? Po jakim czasie powinno się zrobić test ciążowy bądź udać się do lekarza?

Młoda

Warunki niepłodności laktacyjnej u pani nie są spełnione więc istnieje możliwość zapłodnienia podczas współżycia. To nie mąż zafundował pani pierwszą miesiączkę a pani organizm. Zwykle miesiączkę poprzedza owulacja. Ale jeśli dochodzi do zapłodnienia miesiączka już się nie pojawia. Podczas karmienia piersią trudno jest ocenić dni płodne. Po porodzie pierwsze miesiączki mogą być nieregularne. Można zastosować metodę Billingsów (obserwacja śluzu). Może nie warto aż tak skupiać się na konkretnych dniach tylko poprostu współżyć. Współżyjąc regularnie bez stosowania antykoncepcji na pewno doczekają się państwo potomstwa. Domowy test ciążowy należy wykonać po 14-17 dniach od dnia możliwego zapłodnienia. A badanie hormonu Hcg we krwi po 7-10 dniach.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)