Jestem chora a lekarz tego nie widzi

Jestem w ciąży po raz trzeci i okropnie się czuję. Boli mnie ciągle głowa, nie potrafię się na niczym skupić i zapominam ciągle różnych rzeczy, jak na przykład zabrać wyniki badań do lekarza... Właściwie to nie pamiętałam nawet gdzie je położyłam.
/ 09.09.2007 00:03

Jestem chora a lekarz tego nie widzi

Jestem w ciąży po raz trzeci i okropnie się czuję. Boli mnie ciągle głowa, nie potrafię się na niczym skupić i zapominam ciągle różnych rzeczy, jak na przykład zabrać wyniki badań do lekarza... Właściwie to nie pamiętałam nawet gdzie je położyłam. Do tego mam napady duszności bóle w stawach, co przeszkadza mi czasem nawet w poruszaniu się, drętwieją mi palce u dłoni. Cały dzień jestem zmęczona, moja aktywność ogranicza się do około 2-3 godzin dziennie. Poza tym leżę. Nie potrafię wypocząć. Jak zasnę zmęczona popołudniu, to wstaję po
godzinie z większym bólem głowy niż zasnęłam. Moje ciśnienie do tej pory wahało się od 90-100 na 60-65. Raz lekarz pierwszego kontaktu mierząc mi stwierdził, że mam poniżej 80 i zrobił duże oczy.Mój problem to taki, że pani ginekolog kompletnie ignoruje moje wołanie o pomoc. Ostatnio się zdenerwowałam i płakałam u niej w gabinecie z bezsilności nad swoim stanem to mi zrobiła wyrzuty, że miałam brać tabletki anty oraz jak ja tak mogę leżeć cały dzień jak moje dzieci są same ze mną w domu. Jako takiej pomocy od niej nie otrzymałam a ponieważ ciśnienie wyszło 110 (byłam mocno podenerwowana) to według niej nic mi nie dolega. Co mam zrobić? Myślałam żeby iść na obserwację do szpitala, ale nie chcę żeby i tam potraktowali mnie jak kolejną przewrażliwioną kobietę. Bo do tej pory zamiast zrozumienia spotkałam się z wyrzutem. Prosiłam panią doktor o skierowanie na nowe badania -odmówiła mi
Stwierdzając, że raz na 2 miesiące wystarczy. Nie wiem co dalej, czuję się fatalnie a lekarz wmawia mi, że nic mi nie jest!

Dagmara

Ciąża to okres, w którym dochodzi do wielu zmian w organizmie kobiety. Normalna jest zmiana nastroju. Kobieta może oscylować miedzy radością a smutkiem. Ciąża to nie choroba ale pewne zmiany wynikające z niej mogą być uciążliwe np. zawroty głowy. Wiele kobiet w ciąży jest rozkojarzonych- nie potrafią się na niczym skupić tak właśnie jak w pani przypadku. Aby nie zapominać wyników badań można napisać karteczkę np. na lodówce-Zabrać wyniki. Zmęczenie jest skutkiem ubocznym zachodzących zmian fizjologicznych w tym dużego wzrostu hormonów. Dla pani obecna ciąża może być bardziej męcząca bowiem równocześnie zajmuje się pani dziećmi. Zawroty głowy mają związek ze zmianami w układzie krążenia w ciąży. Przyczyna zawrotów jest między innymi niskie ciśnienie tętnicze lub zbyt pospieszne wstawanie. W przypadku bólów głowy należy przyjmować więcej płynów- ponieważ mała podaż płynów przyczynia się do bólów głowy. Proszę zdrowo się odżywiać- przyjmować produkty białkowe, owoce, warzywa. Dodatkowo prosze przyjmowac produkty bogate w magnez i potas, ponieważ dretwienia rąk mogą być wynikiem ich niedoboru. Jeśli wyniki badań nie wskazują nieprawidłowości typu anemia to należy przyjąć, że dolegliwości są wynikiem zmian zachodzących w organizmie z tytułu ciąży. Dwie trzecie kobiet w ciąży sporadycznie doświadcza zadyszki. Jest to wynik zwiększonego progesteronu, który przyśpiesza oddech a także ucisku ciężarnej macicy na przeponę. Jeśli lekarz prowadzący ciążę nie widzi nieprawidłowości to nie wyda pani skierowania do szpitala. Generalnie podstawowe badania w ciąży wykonuje się co miesiąc. Ale jeśli nie było do tej pory żadnych odchyleń od normy to lekarz zadecydował, że co dwa. Lekarz, który prowadzi ciążę dobrze zna panią- widzi pani zachowanie, prowadził pani poprzednie ciążę, znał ich przebieg itd. a ja przez Internet niewiele na ten temat mogę napisać (nawet pani nie widzę). Życzę więcej radości i skupienia się na tym, że dziecko się prawidłowo rozwija. Niektóre nieprzyjemne dolegliwości są wynikiem ciąży i trzeba je przetrwać. Według lekarza nie są wynikiem choroby towarzyszącej ciąży tylko samej ciąży.
 

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)