POLECAMY

Jaką mamą będziesz - psychotest

Jesteś w ciąży i coraz częściej dręczy cię pytanie, jaką mamą będziesz? Rozsądną, wyważoną, a może nietolerancyjną, zazdrosną, przewrażliwioną? Rozwiąż test, a znajdziesz odpowiedź!
Jaką mamą będziesz - psychotest

1. Dość często zastanawiam się, czy po urodzeniu dziecka:
a) będę chodzić na przyjęcia, które tak lubię...3
b) będę miała choć kilka minut dla siebie...2
c) będę w stanie rozsądnie gospodarować czasem...1

2. Zastanawiam się, czy jako matka będę umiała:
a) obronić w rozmowie z dzieckiem swoje racje...1
b) znaleźć argumenty do przekonania go...2
c) zachować się jak równoprawny partner...3

3. Wiem, że błędy moich rodziców:
a) mszczą się na mnie do dziś...1
b) mają spory wpływ na moje życie...2
c) nie wpłynęły na mnie w ogóle...3

4. Umawiam się na spotkanie, a ten ktoś nie przychodzi:
a) mam żal do siebie...2
b) czuję się oszukana...3
c) przy najbliższej okazji robię awanturę...1


Ponad 10 punktów
Masz wprawdzie ogromną wyobraźnię i dużo fantazji, ale w sytuacjach podbramkowych jesteś realistką w czystej postaci. Taki charakter pozwoli ci uniknąć w przyszłości wielu błędów. Będziesz mamą, która wkroczy do akcji tylko wtedy, gdy będzie się działo coś niepokojącego. Swoje dziecko będziesz zawsze obserwować z daleka, a ono będzie wierzyło, że mama daje mu wolną rękę. Tak trzymaj.

Od 7 do 9 punktów

Czasami jesteś panikarą i to może od czasu do czasu fatalnie wpłynąć na twoje relacje z dzieckiem. Staraj się zachowywać w każdej sytuacji zimną krew. Bądź mamą konsekwentną, ale nie przewrażliwioną. Dzieci nie znoszą gwałtownych reakcji i gwałtownych zmian. Kochają życie uładzone i ustabilizowane. Niepotrzebne zdenerwowanie mamy może na nie źle wpłynąć. Zanim wykrzyczysz swoje racje, policz do dziesięciu.

Do 6 punktów

"Moje zawsze na wierzchu" to nie jest najlepsza metoda w relacjach z dzieckiem. A ty uwielbiasz mieć zawsze rację. Będziesz musiała zweryfikować swoje postępowanie, jeśli chcesz się ze swoim dzieckiem zaprzyjaźnić i jeśli chcesz być dla niego autorytetem. Krzykiem i nakazem nic nie osiągniesz. Pamiętaj, że twoje dziecko też może mieć trudny charakter. I to ty musisz być mądrzejsza i rozsądniejsza.

Jak namówić faceta na dziecko? - dyskutuj na forum!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)