POLECAMY

Historia błogosławionej Diany

Chcesz, żeby Diana była patronką twojego dziecka? Poznaj historię tej błogosławionej i sprawdź, skąd pochodzi to imię.

Fot. Fotolia

Krótka historia błogosławionej Diany

Błogosławiona Diana Andalo była córką zamożnego obywatela Bolonii. Już we wczesnej młodości kontaktowała się z dominikanami. Wymogła na swoim dziadku pomoc w osiedleniu się tych zakonników w Bolonii.

Polecamy: Wyszukiwarka imion - Diana

W 1219 roku Diana spotkała się osobiście z założycielem zakonu, świętym Dominikiem, na jego ręce złożyła śluby zakonne i poprosiła, aby został jej przewodnikiem duchowym. Poczynania Diany natrafiły na ostry sprzeciw ze strony rodziny, która miała wobec córki inne plany niż oddanie jej do życia zakonnego. Również miejscowy biskup pokrzyżował jej plany, ponieważ nie pozwolił na założenie w Bolonii nowego klasztoru. Dopiero po kilku latach, w 1223 roku, już po śmierci św. Dominika, Diana mogła zrealizować swoje marzenia. Z kilkoma swoimi przyjaciółkami oraz z zakonnicami przybyłymi z Rzymu założyła w Bolonii nowy dom zakonny. Diana zmarła w 1236 roku.

Polecamy: Imiona z przymrużeniem oka - Diana

Skąd pochodzi imię Diana?

Imię Diana znane jest jako imię rzymskiej bogini lasów i zwierząt. Pochodzi ono prawdopodobnie ze skrócenia imienia Diviana, a to wywodzi się od łacińskiego słowa divus – boski.

Dzień błogosławionej Diany – 10 czerwca.

Źródło: Słownik patronów chrześcijańskich, Janina Kryńska, Wyd. Printex

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 miesięcy temu
Uważam że imię Diana jest przepiękne i całkowicie nie popieram komentarzu niżej wręcz przeciwnie sama mam córkę którą nazwałam. Imię Diana jest owiele lepsze niż te które rodzice zazwyczaj biorą dla swoich dzieci typu Julka,Aleksandra. Imię Diana jest wyjątkowe
/2 lata temu
Diana, Diana... Niby ładne imię a nieładne