POLECAMY

Gotowość do porodu

Zdaję sobie sprawę, że pewnie już milion razy ktoś zadawał to pytanie, ale niestety nie daje mi to spokoju, dlatego postanowiłam napisać... Jestem w 38. tygodniu ciąży (dokładnie zaczął się wczoraj).

Gotowość do porodu

Zdaję sobie sprawę, że pewnie już milion razy ktoś zadawał to pytanie, ale niestety nie daje mi to spokoju, dlatego postanowiłam napisać... Jestem w 38. tygodniu ciąży (dokładnie zaczął
się wczoraj). W 33. znalazłam się w szpitalu z powodu "stawiania" się brzucha, dużego skrócenia szyjki (ok. 40%) i rozwarcia na opuszek palca. Podano mi fenoterol przez pompę. Po 4 dniach zostałam wypisana ze szpitala i od tamtej pory zażywałam fenoterol (+staveran) 4 razy po 1/2 tabletki. W tym tygodniu (17.01) na wizycie pani doktor kazała mi odstawić leki i stwierdziła, że szyjka ledwo się trzyma i ma 1 cm. Mój problem polega na tym, że od momentu odstawienia leku, wieczorami i w nocy bardzo mocno boli mnie podbrzusze i twardnieje brzuch. Do tej pory zdarzały mi się lekkie pobolewania nawet przy braniu fenoterolu. Budzę się w nocy po 5 razy z silnym bólem i przerażeniem czy to "już". Czasem boli parę sekund czasem parę minut, ale nie jestem w stanie znaleźć jakiejkolwiek regularności tych bólów. Chciałam zapytać czy to jest normalne? Czy powinnam skontaktować się z moim lekarzem. Cały czas boję się, że szyjka się otworzy a ja nie dostanę skurczy albo nie poznam, że to skurcze :( . To jest moja pierwsza ciąża więc może stąd te wątpliwości.

Martynika

W 38. tygodniu ciąży dziecko jest gotowe do przyjścia na świat. Stąd też u ciężarnej odstawia się leki zapobiegające porodowi przedwczesnemu. Objawy, które występują u pani to skurcze przepowiadające poród. Są to skurcze „ćwiczenia”, których celem jest rozciągnięcie dolnej części macicy. Prawdziwe skurcze porodowe one nie miną – nawet po zmianie pozycji na leżącą. Proszę się nie obawiać z reguły poród nie następuje w mgnieniu oka a zwłaszcza u pierwiastki. Proszę zapoznać się z symptomami zbliżającego się porodu:

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)