Eozynofile i anemia w ciąży

Jestem w 20. tygodniu ciąży i odebrałam dzisiaj wyniki badań krwi, na których oznaczono, że mam za niski poziom hemoglobiny, hematokrytu oraz eozynofilów.
/ 19.05.2008 15:30

Eozynofile i anemia w ciąży

Jestem w 20. tygodniu ciąży i odebrałam dzisiaj wyniki badań krwi, na których oznaczono, że mam za niski poziom hemoglobiny, hematokrytu oraz eozynofilów. Wiem, że te dwie pierwsze nazwy oznaczają, iż mam niedokrwistość. Jednak w przypadku tej ostatniej kompletnie nie wiem, o co chodzi. Wizytę u lekarza mam za kilka dni, ale chciałabym już teraz coś poprawić w diecie, żeby maleństwu niczego nie brakowało.

Marysia

Eozynofile to jeden z rodzajów leukocytów (białych krwinek). Ich główną funkcją jest utrzymywanie odporności i ochrona organizmu przed patogenami. Interpretacją wyników i zleceniem leków zajmie się lekarz. Jedyne co może pani zrobić sama to urozmaicenie diety. Proszę pić sok z buraków i herbatę z pokrzywy. Źródłem żelaza są rodzynki, kalafiory, brokuły, pieczywo gruboziarniste, pestki dyni i słonecznika. Produkty bogate w żelazo warto łączyć z witaminą C bowiem ona ułatwia przyswajanie żelaza.

Zobacz:

Anemia w ciąży,

Fizjologiczna anemia w ciąży

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/29.06.2013 18:23
Anemii może zapobiec przyjmowanie suplementu witaminowego dla kobiet ciężarnych i karmiących, często sama dieta nie wystarczy aby dostarczyć do organizmu w odpowiedniej ilości wszystkie niezbędne składniki odżywcze.