Czy już czas udać się do sali porodowej?

Jestem w 37. tygodniu ciąży. Termin porodu wg USG mam na 12. listopada a już mam skróconą szyjkę nawet zgładzoną. Tydzień temu miałam 1.5 cm rozwarcia.
/ 26.10.2011 09:44

Czy już czas udać się do sali porodowej?

Jestem w 37. tygodniu ciąży. Termin porodu wg USG mam na 12. listopada a już mam skróconą szyjkę nawet zgładzoną. Tydzień temu miałam 1.5 cm rozwarcia. W nocy nie mogę spać. Mam jakieś bóle pod brzuchem czasem łapią mnie skurcze ze 3,4 razy w ciągu dnia i brzuch twardnieje. Czy powinnam już pójść do szpitala? Ruchy też już są mniejsze i boli mnie w pachwinach.

Natasza25

I co napisać? Tak, proszę już iść lub nie, proszę jeszcze nie iść? Kobieta ciężarna najlepiej potrafi rozpoznać, kiedy zaczyna się poród, a my (jeszcze) zdalnie nie możemy tego określić. Myślę, że pani organizm już powoli przygotowuje się do odbycia porodu. W okresie przedporodowym występują skurcze przepowiadające - „skurcze 3,4 razy w ciągu dnia”, ruchy też nieco słabną. Proszę zapoznać się z symptomami porodu, a wtedy na pewno będzie pani wiedzieć, kiedy udać się do szpitala. Oczywiście gdyby obecna sytuacja panią niepokoiła proszę skontaktować się z ginekologiem lub udać się na izbę przyjęć.

Zobacz:

Jak odróżnić skurcze porodowe od przepowiadających?

Zbliżający się poród

Zaraz poród?

Poród aktywny

Pozycje wertykalne podczas porodu

Oddychanie podczas porodu

Czy poród już blisko?

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja poleca

REKLAMA