POLECAMY

Dowiedz się, co oznacza czkawka u płodu!

Wydaje ci się, że maluch ma czkawkę? Dowiedz się, skąd bierze się to nietypowe uczucie u kobiet w ciąży!
Dowiedz się, co oznacza czkawka u płodu! fot. Fotolia

 

Wypowiedź lekarza: co oznacza czkawka u płodu?

Jak objawia się czkawka u płodu?

Czkawka u płodu to nic innego, jak wibracje, które odczuwa mama lub które zaobserwuje lekarz podczas badania USG. Jeśli co jakiś czas czujesz rytmiczne ruchy, oznacza to, że maleństwo ma czkawkę. Nie myl jej z kopnięciami - czkawka jest zdecydowanie delikatniejsza i regularna.

Skąd się bierze czkawka u dziecka?

Otóż - choć wydaje się to dość dziwne - nienarodzone maluchy też mogą czkać. Wszystko przez popijanie płynu owodniowego, dzięki któremu smyk utrzymuje prawidłową równowagę wody w organizmie. Jeśli wypije go zbyt dużo lub zbyt szybko, niedojrzała przepona reaguje na to właśnie czkawką.

Co oznacza czkawka u nienarodzonego dziecka?

Nic złego! Jeśli czujesz, że smyk ma czkawkę, nie musisz się martwić. Oznacza to, że trenuje odruch połykania i jednocześnie świadczy o prawidłowym rozwoju płodu. Jedynie w przypadku, gdy zdarza się to kilkukrotnie w ciągu doby i trwa bardzo długo, powinnaś zaczerpnąć wiedzy u specjalisty.

Dowiedz się więcej o zdrowiu w ciąży:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/10 miesięcy temu
Jestem w 34tc, moj synek ma kilka razy na dobe czkawke. Czy to cos zlego? Tutaj piszą ze nalezy sie skontaktowac z lekarzem a jak pytam moja polożną to ona mowi ze wszystko ok tylko jak sie urodzi to pewnie bedzie miewal czkawke.. maly ma czkawke przynajmniej 3 razy na dobe do max 5. Trwa to roznie.. raz 5 minut, czasem 10...