Ciąża - tak czy nie?

Moje ostatnie cykle były 30-dniowe. Ostatnią miesiączkę miałam 8 października. Dzisiaj jest 18 listopada, a miesiączki dalej nie ma. Staramy się z mężem o dzidziusia.
Ciąża- tak czy nie?

Moje ostatnie cykle były 30-dniowe. Ostatnią miesiączkę miałam 8 października. Dzisiaj jest 18 listopada, a miesiączki dalej nie ma. Staramy się z mężem o dzidziusia. Spaliśmy ze sobą w dni płodne. W dniu, w którym powinnam mieć miesiączkę pojawiło się małe brązowe plamienie z dróg rodnych. Trwało niecałe 2 dni. Test ciążowy robiłam w ostatnią sobotę tj. 14 listopada i 16 listopada wyniki negatywne. Czy mimo negatywnego wyniku mogę być w ciąży? Kiedy powinnam powtórzyć test? Mieszkam w Holandii, dzisiaj rano byłam u lekarza domowego, który powiedział mi, że wszystko jest ok. Nawet na mnie nie spojrzał i również nie chciał mi wypisać skierowania do ginekologa. Tutaj tak jest z tymi lekarzami a ja nie wiem co mam robić??

Perełka
Zastanawia mnie jak można stwierdzić, że wszystko jest w porządku (w „sprawach” ginekologicznych) bez badania??? Ale... Zdarza się, że domowy test ciążowy nie wykrywa jej, pomimo jej obecności. Proszę teraz powtórzyć test ciążowy. Ewentualnie wykonać badanie Hcg z krwi. Jest to pewne badanie, które wskaże na obecność ciąży jeśli jest pani w ciąży. Plamienie przy podejrzeniu ciąży powinno być ocenione przez ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)