Ciąża pozamaciczna czy poronienie?

W 5. tygodniu ciąży trafiłam do szpitala z krwawieniem. Wynik usg w macicy nie stwierdzono płodu. Tylko coś co trudno określić za lewym jajnikiem cień wielkości 20 mm pozostawiono mnie w szpitalu z podejrzeniem ciąży pozamacicznej.
/ 21.11.2017 12:05

Ciąża pozamaciczna czy poronienie?

W 5. tygodniu ciąży trafiłam do szpitala z krwawieniem. Wynik usg w macicy nie stwierdzono płodu. Tylko coś co trudno określić za lewym jajnikiem cień wielkości 20 mm pozostawiono mnie w szpitalu z podejrzeniem ciąży pozamacicznej. Zrobiono poziom Hcg wynosił 940 po 2 dniach powtórzono wyniósł 1145. Ponownie zrobiono usg. W macicy prócz tego \"czegoś\" pojawił się płyn 12mm a cień za jajnikiem powiększył się o 3 mm. Dolegliwości ustąpiły więc zostałam wypisana do domu. Zalecono kontrolną wizytę za tydzień. Czy to było poronienie? Jeśli tak czemu Hcg wzrosło a może to ciąża pozamaciczna? W takim razie czemu mnie nie zoperowano?

Maria

Lekarze nie określili, że było to poronienie. Za tym, że nie było to poronienie przemawia wzrost poziomu Hcg. Lekarze też wyraźnie nie określili, że to ciąża pozamaciczna. Trudno stawiać diagnozy skoro lekarze wykonujący badania usg sami tego nie zrobili. Ciąża pozamaciczna zazwyczaj kończy się po drugim miesiącu.

Niebezpieczeństwo ciąży takiej polega na wystąpieniu krwotoku do wolnej jamy brzusznej. Ciążę pozamaciczną zakańcza się operacyjnie. Proszę zastosować się do zaleceń lekarskich i udać się na wizytę kontrolną. Gdyby pojawiły się takie objawy jak: silne bóle głowy, wzrost ciśnienia tętniczego krwi, silne bóle brzucha po jednej stronie, bladość skóry proszę udać się do szpitala.

Pozdrawiam serdecznie