Ciąża a gorączka

Witam! Podejrzewam, że jestem w 6 tygodniu ciąży, ale tylko podejrzewam, ponieważ nie miałam jak wcześniej zrobić badań u ginekologa.
/ 17.08.2017 08:49

Ciąża a gorączka

Witam! Podejrzewam, że jestem w 6 tygodniu ciąży, ale tylko podejrzewam, ponieważ nie miałam jak wcześniej zrobić badań u ginekologa. Dopiero wizytę mam na 16 marca, a stosunek miałam 1 stycznia, więc już sporo czasu minęło. Z objawów to jako takich nie mam, ale niepokoi mnie podwyższona temperatura utrzymująca się od 37,4 do 37,6 C. Mierzę codziennie i mimo że jestem zdrowa, ona się utrzymuje. Czy to może być jeden z pierwszych objawów ciąży? Stosunek był pełny z wytryskiem we mnie i po około 7 dniach dostałam krwawienia krótkiego, a później w czas przypadającej miesiączki dostaję krwawień takich lekkich na 2 do 3 dni, ale bardzo lekkie krwawienia to są. Proszę o pomoc i poradę, z góry dziękuję, pozdrawiam.

 

kasia25

Przede wszystkim proszę wykonać test ciążowy i jeśli wynik jest pozytywny, jak najszybciej - nie dopiero 16.03. - udać się do lekarza! Ponieważ krwawienie w ciąży czy plamienie to niebezpieczny objaw - może to być objaw zagrażającego poronienia. Wzrost temperatury może być objawem ciąży - ale niekoniecznie, choć pani podaje, że przeziębiona pani nie jest.

W pierwszych tygodniach ciąży zazwyczaj temperatura ciała w zrasta o 0.5 stopnia. Utrzymująca się od momentu jajeczkowania temperatura ciała około 37 stopni Celsjusza jest jednym z objawów wczesnej ciąży, podwyższona temperatura od 37-37.5 jest wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie wywołanych ciążą.

 

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna