POLECAMY

Ból w okolicy spojenia łonowego

Jestem w 35 tygodniu ciąży i od jakiegoś czasu dokucza mi dziwny rwący ból w dole brzucha, szczególnie przy zmianie pozycji. Brzuch w tym czasie staje się twardy. Odczuwam także kłujący ból w pochwie (kilka razy dziennie).

Ból w okolicy spojenia łonowego

Jestem w 35 tygodniu ciąży i od jakiegoś czasu dokucza mi dziwny rwący ból w dole brzucha, szczególnie przy zmianie pozycji. Brzuch w tym czasie staje się twardy. Odczuwam także kłujący ból w pochwie (kilka razy dziennie). Od około 4 tygodni mam też bóle w okolicach spojenia łonowego, jakby bolały mnie kości. Położna podczas ostatniej wizyty stwierdziła, że wszystko jest w porządku, ale ból jest bardzo uciążliwy. Często z trudem podnoszę nogę do góry, o zmianie pozycji w nocy nawet nie wspomnę. Boję się, że coś jest nie tak. Bardzo proszę o odpowiedź. Za kilka dni mam kolejną wizytę u położnej, ale bardzo się denerwuję. Nie chciałabym rodzić przed terminem.

Nutkans

Do objawów, które mogą świadczyć o zagrożeniu porodem przedwczesnym zalicza się:
lekkie skurcze, uczucie ucisku w miednicy albo w brzuchu, nietypową wydzielinę z pochwy (zmieniła konsystencję, kolor), ciągły ból pleców. Gdyby takie objawy się pojawiły należy udać się do szpitala. Bóle w okolicach spojenia łonowego mogą być spowodowane rozluźniającym działaniem hormonów ciążowych na więzadła oraz z uciskiem powiększającej się macicy na kości miednicy. Proszę udać się na wizytę w wyznaczonym terminie.

Zobacz:

Ból w okolicy kości łonowej

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)