żelko-pianki fot. Adobe Stock

Wegańskie żelko-pianki bez konserwantów i żelatyny wieprzowej. Dostępne w 3 smakach

Żelatyna wieprzowa została zastąpiona pektynami, nie zawierają konserwantów ani sztucznych barwników. Akuku! VEGE to pierwsza na rynku linia wegańskich żelko-pianek.
Redaktorki Polki.pl / 23.04.2020 12:24
żelko-pianki fot. Adobe Stock

Akuku! VEGE to pierwsza na rynku linia żelko-pianek vege, w których żelatynę zastąpiono pektynami. Dostępne w trzech owocowych smakach: Owocki, Muffinki i LOdoVE, zachwycają składem i… uroczym, słodkim wyglądem. W sprzedaży od marca br.

3 smaki żelko-pianek bez żelatyny wieprzowej

Nowe żelko-pianki Akuku! VEGE są dostępne w trzech wyjątkowych smakach i atrakcyjnych kształtach:

  • LOdoVE,
  • Muffinki,
  • Owocki.

Żelko-pianki AKUKU vege LodoweŻelko-pianki Akuku VegeŻelko-pianki Akuku Vege Owocki
fot. Materiały prasowe

Łączą w sobie delikatność pianki z owocowym smakiem żelków. Idealne dla wegetarian i wegan, ponieważ nie zawierają żelatyny wieprzowej, która została zastąpiona pektynami. Bogate w sok owocowy (15%), powstały na bazie naturalnych aromatów, bez konserwantów i sztucznych barwników.

Posiadają uznany i rozpoznawalny certyfikat V-Label Certificate. Mogą być spożywane zarówno przez wegan i wegetarian, jak i wszystkich tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa i produktów odzwierzęcych w swojej diecie.

Coraz więcej Polaków rezygnuje z produktów pochodzenia zwierzęcego

Linia Akuku! VEGE jest odpowiedzią na stale rosnące zapotrzebowanie rynku na produkty wegańskie. Liczba wegan i wegetarian w Europie z każdym rokiem rośnie, a wraz z nią zwiększa się popyt na produkty bez składników pochodzenia zwierzęcego. Ten trend jest widoczny również w Polsce.

Ponad połowa Polaków deklaruje, że zamierza w najbliższym czasie ograniczyć spożywanie mięsa oraz ilość produktów odzwierzęcych w swojej diecie (za: Ibris, luty 2018). Na polskim rynku ok. 1 mln konsumentów deklaruje się jako weganie lub wegetarianie, co stanowi 3,2% całości (za: Homo Homini 2013).

Nowe żelko-pianki Akuku! VEGE są dostępne w sprzedaży od marca br.

Producent: Colian Sp. z o.o.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)