Menu na ostatki fot. Fotolia

Menu na ostatki - pomysły na dania na ostatki

Zorganizuj imprezę ostatkową, która zachwyci twoich gości! Sprawdź nasze pomysły na menu na ostatki!
Weronika Kwaśniak / 16.02.2017 16:37
Menu na ostatki fot. Fotolia

Ostatki, czyli ostatnia sobota karnawału to dzień, którego nie wypada nie świętować. Menu na ostatki musi zawierać przekąski, sałatki, efektowne napoje i danie główne. Jeżeli zdecydowałaś, że tegoroczne ostatki będą miały miejsce w Twoim domu, koniecznie musisz przemyśleć, co podasz swoim gościom. Możesz zdecydować się na klasyki typu sałatka gyros z kurczakiem, sałatka cezar, a na deser przyrządzić pyszne pączki. Oto kilka porad kulinarnych: pomysłów na menu na ostatki!

Menu na ostatki: główne danie na ciepło

Podstawą każdego przyjęcia na ostatki jest kulinarny gwóźdź programu, czyli danie na ciepło. Najczęściej wybieranym specjałem jest tutaj pieczeń. Dość łatwa w przygotowaniu, występuje w przynajmniej kilkunastu wariantach i co najważniejsze - bardzo dobrze smakuje.

Obiad: najlepsze przepisy

Menu na ostatki: zimne napoje

Bez drinków i schłodzonych koktajli nawet najlepiej zorganizowane przyjęcie na ostatki traci swoje szanse na zostanie imprezą roku. W imprezowym bufecie powinny pojawić się nie tylko drinki z dodatkiem alkoholu, ale również coś dla dzieci i kierowców, czyli owocowe napoje bezalkoholowe.

Przepisy na napoje

Menu na ostatki: kolorowe desery

Zachwyt gości nie zgaśnie po podaniu głównego dania, jeśli po nim na stół wkroczy pyszny, kolorowy deser na ostatki. Nie zapominajmy też o pączkach i faworkach, którymi zajadaliśmy się w Tłusty Czwartek. Feeria barw i karuzela smaków to coś, co kojarzy się z karnawałem. Pożegnajmy go sposób, na jaki zasługuje!

Menu na ostatki: zaskakujące przekąski

Nie oszukujmy się. Impreza na ostatki to mocna dawka rozrywki. Aby móc bawić się do białego rana, na stole muszą pojawić się przekąski, które nie pozwolą zgłodnieć twoim gościom. Kulki mięsne z dipami, koreczki, roladki z łososia, pieczone ziemniaczki czy zaskakujące pasty na kanapki to lista przepisów na imprezowy sukces!

Przepisy na przekąski

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/08.02.2013 17:18
roladka z łososia to wyborne danie.