Kawa zbożowa

Kawa zbożowa jest produktem bezkofeinowym, powstaje z palonych ziaren żyta, pszenicy lub jęczmienia, a niekiedy także z mniszka lub cykorii. Składniki te przyspieszają przemianę materii i ułatwiają trawienie.
/ 27.10.2007 10:11

Kawa zbożowa jest produktem bezkofeinowym, powstaje z palonych ziaren żyta, pszenicy lub jęczmienia, a niekiedy także z mniszka lub cykorii. Składniki te przyspieszają przemianę materii i ułatwiają trawienie.

W zależności od producenta kawę zbożową można kupić w formie sypkiej do parzenia przez sitko, w saszetkach, granulowaną lub rozpuszczalną. Można także spotkać różne mieszanki na bazie kawy zbożowej, na przykład z dodatkiem prażonych i zmielonych fig. Kawa zbożowa jest napojem zdrowym i dietetycznym - 100 gram gotowej kawy bez mleka i bez cukru, zawiera od 5 do 50 kalorii. Ponieważ nie zawiera kofeiny i posiada walory odżywcze jest odpowiednim napojem dla osób odchudzających się, dzieci, kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią. Osoby które ze względów zdrowotnych nie mogą pić kawy tradycyjnej, powinny zastąpić ją właśnie kawą zbożową, istnieje bowiem wiele sposobów na jej przyrządzenie, które pozwalają uzyskać równie smaczny i aromatyczny napój. Kawa zbożowa może być podawana na zimno - wówczas doskonale gasi pragnienie, lub na ciepło. Można ją pić z dodatkiem mleka, miodu czy też cukru lub czarną i gorzką. Kawa zbożowa powinna na stałe wejść do naszego jadłospisu i stanowić codzienny napój podawany do śniadania i kolacji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (13)
/28.12.2014 17:12
Takie same głupoty ten doktor napisał o kawie jak o maśle napisali inni... setki lat ludzie pili kawę zbożową , którą sami palili na patelkach i jedli masło, smalec i długo żyli w zdrowiu...Problemem są te wszystkie chemiczne dodatki, które ładują za przyzwoleniem Uni do jedzenia... Miałem cholesterol prawie 500 w tym szkodliwego 400, a jadłem margarynę unikałem wieprzowiny. Dziś jem smalec, masło, pije codziennie rano kawę zbożową z mlekiem jem wędliny, które sam robię. Cholesterol spadł mi do 250 w tym 150 dobrego...a jestem na sterydach i lekach imuimpresyjnych. Moj dietetyk jest bardzo zdziwiony wynikami , że to jest dziwne. Powrót do natury do jedzenia naszych przodków a nie tego gówna sklepowego i nasze problemy zdrowotne związane z żywieniem znikną...
/11.12.2008 21:33
a ja jeśli już wybieram kawę to tę "normalną" - kawa zbożowa zawiera, o ile mi wiadomo, dość duże ilości akrylamidu - substancji rakotwórczej, dlatego mimo, że mi smakowała, wróciłem do picia tradycyjnej:)
/27.10.2013 15:39
Kawa z kawowca też zawiera różne szkodliwe substancje. Przecież nie o to chodzi by pić tę kawę przez cały dzień. Wystarczy, jak ktoś już tu wspomniał, 1 filiżanka w ciągu dnia. Wszystko należy jeść/pić z umiarem!
POKAŻ KOMENTARZE (10)