Jak zrobić idealną jajecznicę?

Jajecznica jajecznicy nierówna. Nie wystarczy wrzucić kilku jajek na patelnię, pomieszać i poczekać, aż się zetną. Przecież nie chodzi tylko o to, aby zaspokoić poranny głód. Bo jeśli przy okazji możemy zaserwować sobie odrobinę prawdziwej przyjemności, to dlaczego rezygnować z naprawdę udanego początku dnia?
/ 04.07.2010 23:09

Zasada 1
Używaj tylko najlepszych jajek. Jeśli masz taką możliwość – z wolnego wybiegu

Zasada 2
Do smażenia jajecznicy użyj masła. Chyba, że robisz jajecznicę na boczku. Wówczas nie jest ono konieczne, ale w połączeniu z boczkiem smakuje doskonale (tak robią Francuzi).

Zasada 3
Na dwa jajka wystarczy ćwierć pokrojonej w kostkę cebuli i mały ząbek czosnku. Przygotowanie ich zajmie ci 2 minuty, a jedząc jajecznicę sam sobie będziesz dziękować.

Polecamy: Jak smażyć bekon

Zasada 4
Jeśli jesz ją z boczkiem, pamiętaj by go nie mieszać, inaczej się udusi, a nie usmaży. Możesz też razem z cebulką usmażyć szynkę lub cieniutkie plastry wołowiny (mniam!).

Zasada 5
Najpierw zbełtaj jajka widelcem, dopiero potem je wylewaj. Chyba że chcesz uzyskać efekt ściętych białek otulonych żółtkiem – wówczas oddziel jedne od drugich, wylej na patelnię białka, zetnij z pozostałymi składnikami, a na końcu dodaj żółtka. Nie ścinaj ich za bardzo, żeby jajecznica miała kremowy smak.

Zasada 6
Szczypiorek – został stworzony po to, żeby go dodawać do jajecznicy. Nie wiedziałeś?

Zasada 7
Jeśli używasz boczku, jajecznicy nie trzeba już solić (boczek jest wystarczająco słony). Jeśli nie – posól ją na końcu.

Zasada 8
W ósmym dniu tygodnia, gdy masz sporo czasu, wkrój do cebuli młodą cukinię lub kawałki dyni. Nie za dużo. Usmaż. Jajecznica będzie dzięki temu bajecznie wilgotna. Możesz też w innym wariancie dodać do jajecznicy – gdy jest prawie ścięta, pokrojone w dużą kostkę pomidory, lub przekrojone na 4 części pomidorki koktajlowe. Zaskoczy cię ten smak.

Polecamy: Jak smażyć steki?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (15)
/25.02.2018 12:01
Padlina to mięso ze sklepu. Nie wiesz to się nie wypowiadaj :D
/12.01.2017 21:01
Widać, że weganie i inni niejedzący mięsa to thebille. Wiesz ty w ogóle co to jest padlina? Idź i zjedz kawałek kiełbasy, albo jeszcze lepiej, zjedz kotleta! Może Ci to trochę pomoże zmądrzeć.
/07.01.2017 00:31
tak robią francuzi a to jacyś eksperci od jajecznicy ?
POKAŻ KOMENTARZE (12)