Praca na pół etatu i studia dzienne

napisał/a: ewelala 2017-06-07 09:41
witam serdecznie! mam teraz w życiu taki śmiały cel do którego dąże, Chciałabym skończyc liceum i iść na studia pedagogiczne. Zawsze marzyłam aby pracować z dziećmi ale brakuje mi wykształcenia:( obecnie pracuje na pół etatu opiekując się 2 letnim dzieckiem ale chcialabym bardzo znaleźc prace w przedszkolu. Od września ide do liceum dla dorosłych bo największym problemem jest to że nie skończyłam szkoly. Nie przeszłam sie z dwóch przedmiotów w 2 klasie, ojciec się wściekł, nie pozwolił już iśc do szkoły, takie były czasy… ale czasy sie zmieniły i chciałabym to nadrobić. Myśle tylko czy dam rade pogodzić potem prace ze studiami dziennymi. Na szkole dla dorosłych troche odłożyłam ale raczej mnie nie będzie stac na opłacanie studiów zaocznych a rodzina u której pracuje jest ze mnie zadowolona i obiecała zatrudnić mnie na dłużej, może nawet aż do czasu jak mały pójdzie do zerówki. Czy ktos z was był w podobnej sytuacji? Czy można to sobie dobrze zorganizować?
napisał/a: ajacza 2017-06-09 09:21
pewnie! u nas na roku chyba z połowa ludzi pracuje gdzieś po godzinach, po prostu tak sobie ustawiają zajecia i dogadują sie z prowadzącymi żeby się udało pogodzic z pracą. Wykładowcy raczej są chętni żeby w tym pomóc bo są dumni że ich studenci już pracują i radzą sobie na rynku pracy. Przynajmiej u nas tak jest ;)
napisał/a: lod_krakow 2017-06-12 08:25
Witaj! Przy odpowiedniej organizacji czasu wszystko da się pogodzić. Takich przykładów o których mówi moja poprzedniczka jest wiele. Studenci coraz częściej z sukcesem godzą zajęcia na uczelni z pracą, stażem, wolontariatem czy inną aktywnością. Studia stacjonarne to dobry wybór. Oprócz tego, że nie trzeba za nie płacić, przynoszą też zwykle lepsze wyniki w nauce, bo wiedza przyswajana jest stopniowo i systematycznie. Są też nieocenione, jeśli chodzi o nawiązywanie znajomości i przyjaźni. Oczywiście, decyzja należy do Ciebie. Więcej o zaletach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych piszemy na blogu: http://www.lod.krakow.pl/blog/studia-stacjonarne-czy-niestacjonarne. Trzymam kciuki, żebyś dokonała słusznego wyboru i spełniła marzenia! :)
napisał/a: ewelala 2017-06-13 08:54
bardzo dziękuje, mam wielką nadzieję że uda mi się z tym wszystkim i nie poddam się w trakcie. Mam wsparcie męża i dzieci a to już połowa sukcesu, no i pracodawcy też wyrozumiali,musi sie udać
aga_0987
napisał/a: aga_0987 2017-07-10 11:30
Od półtora roku studiuję dziennie i pracuję na pół etatu:) wszystko da się pogodzić, jeżeli uda Ci się dogadać z szefostwem i prowadzącymi:) Także powodzenia!
napisał/a: jakopenka 2017-09-08 09:42
dokładnie klucz to dobrze sobie wszystko zorganizować i ewentualnie negocjować z szefem i wszystko da się zrobić :) Moja siostra studiowała zaocznie, dziennie pracowała, a po pracy zajmowała się córka 2 letnią.
napisał/a: maijah 2019-05-09 11:23
Większość albo może nie większość ale przynajmniej duża część ludzi pracuje podczas studiów i to często na więcej niż pół etatu. Wszystko zależy od planu zajęć na uczelni, ale zazwyczaj idzie się dogadać.
domczaa
napisał/a: domczaa 2019-05-31 08:40
Zależy też jaka to jest praca, bo jak w jakimś miejscu które jest otwarte od 18 do 16 to może być trudno. Dlatego większość studentów pracuje w restuaracjach, sklepach itp. bo tam jest bardziej elastycznie.
MaSiwka
napisał/a: MaSiwka 2019-07-30 09:37
Z braku laku można pracować w firmach typu call center - tam to niemal każdego przyjmą, a z reguły grafiki też są bardzo elastyczne :)