POLECAMY

Matura po liceum dla dorosłych

napisał/a: bestyja 2018-02-08 12:10
Czesc,czy ktos z was zdawał mature po liceum dla dorosłych? Ciekawi mnie czy taka szkoła jest w stanie przygotowac dobrze do matury czy jednak samemu trzeba sie sporo douczac a ta szkoła jest tylko po to żeby dostac papier ze sie ma średnie wykształcenie. Zalezy mi tez na opini do jakiej szkoły warto isc
napisał/a: klaudynana 2018-02-09 14:14
napewno duzo musiałabys sie uczyc sama ale sądze ze na te 30% da sie nauczyc, to nie jest takie strasznie trudne jak sie moze wydawac, kilka lektur albo chociaz streszczen, nauka schematycznych zadan z matmy +umiejetnosc korzystania z tablic wzorów, no i język… nie wiem jak tam jestes z angielskim ale podstawy tez sie da spokojnie przyswoic
napisał/a: lod_krakow 2018-02-12 10:09
Witaj! Jeśli wybierzesz szkołę z wysokim poziomem nauczania i sama poświęcisz odpowiednią ilość czasu, z pewnością uda Ci się przygotować do matury i zdać ją z zadowalającym wynikiem. W naszym III Prywatnym Liceum dla Dorosłych w Krakowie pracują nauczyciele, którzy pełnią jednocześnie funkcję egzaminatorów OKE. Wiedzą zatem, na co zwrócić uwagę słuchaczy i uczą właśnie pod kątem kryteriów oceniania. Prowadzimy rekrutację ciągłą, to oznacza, że do szkoły można zapisać się w dowolnym momencie. W czasie indywidualnej rozmowy z kandydatem weryfikujemy jego stan wiedzy i podejmujemy decyzję, od którego etapu będzie on kontynuował edukację. Kilka wskazówek z zakresu efektywnych przygotowań do egzaminu dojrzałości znajdziesz na naszym blogu: http://www.lod.krakow.pl/blog/jak-skutecznie-przygotowac-sie-do-matury.
napisał/a: ajacza 2018-02-15 08:24
Moja ciotka konczyła taką szkołe wieczorowo, zdała mature i poszła na studia zaoczne! Mozna? Mozna:) tylko wiadomo ze nikt sie za ciebie nie nauczy i nie zda, musisz sama nad tym pracowac, ale to tak w kazdej szkole przeciez jest. W klasycznym LO dla młodziezy tak samo:)
napisał/a: bestyja 2018-02-16 11:40
Zdaje sobie sprawe ze to w duzym stopniu zalezy ode mnie ale słyszałam takie historie ze ludzie sie zapisywali do szkól dla dorosłych a one był czysto fikcyjne i prawie nikt na te zajęcia nie chodził. Ani jedna strona sie nie przykładała ani druga, nauczyciele nie lepsi. Juz bym wolała dopłacic zeby był porządny a nie byle jaki poziom. Ile takie płatne liceum kosztuje?
napisał/a: lod_krakow 2018-02-19 12:28
Wszystko zależy od konkretnej szkoły. Niewykluczone, że istnieją szkoły słabe czy nawet - jak twierdzisz - “fikcyjne”, w których zajęcia nie odbywają się, a dokumentacja zgadza. W naszym liceum dla dorosłych zależy nam jednak przede wszystkim na zadowoleniu słuchaczy i ich dobrym przygotowaniu do matury. Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych przypadkach sytuacja życiowa nie pozwoliła na ukończenie szkoły i oferujemy możliwość kompleksowego uzupełnienia wykształcenia. To bardzo ważne nie tylko na rynku pracy, ale również dla poczucia własnej wartości. Czesne wynosi u nas 100 zł miesięcznie, nie doliczamy do niego wpisowego ani żadnych dodatkowych opłat.