Zalety pracujących mam fot. Fotolia

Zalety pracujących mam

Nie daj sobie wmówić, że przez macierzyństwo jesteś gorszym pracownikiem.
Milena Oszczepalińska / 18.11.2015 06:39
Zalety pracujących mam fot. Fotolia

Wiele kobiet obawia się, że mogą być odbierane jako mniej wartościowi pracownicy, ze względu na to, że są mamami. Wydaje im się, że pracodawcy mogą denerwować się z powodu ich częstych nieobecności, np. gdy dziecko zachoruje. Często ten strach powoduje, że nawet nie próbują szukać pracy po urodzeniu dziecka.

A przecież pracujące mamy mają wiele cennych umiejętności. Zamiast więc skupiać się na ewentualnych wadach, poznaj zalety pracujących mam.

Zalety pracujących mam

1. Jest zorganizowana

Musi być. Ma przecież sporo na głowie - dom, opiekę nad dzieckiem, pracę. To sprawia, że bardzo rzetelnie wypełnia grafik każdego dnia. Nie chce spóźniać się do pracy, bo nie może też zostawać po godzinach. Nie ociąga się z pracą, by szef nie prosił jej o dokończenie spraw w nadgodzinach.

2. Jest lojalna

Jeśli mama zdecydowała się na pracę, najwyraźniej jej potrzebuje. Będzie zatem lojalnym, oddanym i uczciwym pracownikiem, by nie stracić posady, która jest dla niej tak ważna.

3. Działa samodzielnie

Macierzyństwo nauczyło jej, że w wielu przypadkach musi liczyć wyłącznie na siebie. Teraz nie szuka już wymówek lub pomocy od innych, ale sama próbuje pokonywać wszelkie trudności. Zatrudniając kobietę, która jest mamą, pracodawca powinien docenić fakt, że nie będzie musiał stać nad nią ciągle i podpowiadać, co ma robić.

4. Jest świetnie wyszkolona

Ostatni rok lub dłużej młoda mama zajmowała się dzieckiem. Nazywa się to urlopem macierzyńskim, choć jaki to urlop, wiedzą jedynie kobiety, które są mamami. Czasami więc, by po prostu odpocząć od zajmowania się dzieckiem, zapisywała się na różne kursy, szkolenia, konferencje. Nie można jej zatem zarzucić braku aktywności na rynku pracy czy wiedzy do objęcia danego stanowiska, które zajmowała przed ciążą.

5. Jest pełna pomysłów

Chce wreszcie robić coś innego, niż zmienianie pieluch, gotowanie, prasowanie. Ma tysiące pomysłów i bardzo chętnie zaprezentuje, jeśli tylko uda jej się znaleźć pracę na jakimś kreatywnym stanowisku.

Sprawdź też porady dla poszukujących pracy:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/18.11.2015 22:15
Zadowolona i spełniona kobieta to szczęśliwa mama. Od zawsze powtarzało mi to wiele osób i wiem, że faktycznie tak jest. Kiedyś byłam wyjątkowo zgorzkniała. W tym roku w liceum dla dorosłych zdałam maturę, poszłam na zaoczne studia i od razu zachciało mi się lepiej i mądrzej żyć. Mam małe dziecko, które przynosi mi wiele radości, ale do tej pory byłam przemęczona. Teraz jest już zupełnie inaczej.