Co warto robić rano przed pracą

Co warto robić rano przed pracą fot. Fotolia
Czy pamiętasz o nich każdego dnia?
Milena Oszczepalińska / 27.10.2015 06:39
Co warto robić rano przed pracą fot. Fotolia

Każdego poranka wykonuj polecane przez nas czynności. Dzięki nim z uśmiechem przetrwasz każdy, nawet najtrudniejszy dzień!

Co warto robić rano przed pracą?

1. Nie zrywaj się na równe nogi zaraz po usłyszeniu budzika

Przez co najbardziej nienawidzisz poranków? Oczywiście przez ten okropny dźwięk budzika, który dzwoni, gdy wydaje ci się, że dopiero co zasnęłaś. Następnym razem, gdy nastawisz budzik na wczesny poranek, wyłącz go i spokojnie się rozbudź. Poprzeciągaj się na łóżku i dopiero wstań.

2. Pomyśl o czymś przyjemnym

Nic tak nie zatruwa poranków, jak myśl o ciężkim dniu. Zmień zatem nastawienie, skupiając się na tych momentach, które wiesz, że będą miłe. W ten sposób łatwiej przebrniesz przez trudy pracy.

3. Nie zaglądaj na portale społecznościowe

Pierwsze, co robisz po wstaniu z łóżka, to zajrzenie na portale społecznościowe? To błąd! Tracisz jedynie czas, który mogłabyś poświęcić albo na spanie, albo na spokojne szykowanie się.

4. Zbierz myśli

Skup się na tym, co dla ciebie najważniejsze na tę chwilę. Nie zaprzątaj sobie głowy głupstwami, które jedynie utrudnią ci koncentrację. Ułóż sobie w głowie plan dnia i trzymaj się go.

5. Zjedz śniadanie!

To absolutna konieczność. Wiele osób pomija śniadanie w domu, sądząc, że to oszczędność czasu, a tak naprawdę później w pracy nie mogą skupić się na zadaniach, dopóki czegoś nie zjedzą. Zjedz w domu a w pracy od razu tryskaj energią.

Więcej porad dotyczących pracy:

Redakcja poleca

REKLAMA