12 listopada będzie dniem wolnym od pracy? Jest decyzja Sejmu

flaga Polski fot. Adobe Stock
Sejm ustanowił 12 listopada dniem wolnym od pracy.
Marta Kosakowska / 07.11.2018 15:46
flaga Polski fot. Adobe Stock

12 listopada 2018 roku będzie dniem wolnym. Na środowym posiedzeniu Sejm przyjął poprawki Senatu. Dodatkowy dzień wolny ma być sposobem na uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę. Święto ma obowiązywać tylko w tym roku.

12 listopada wolny od pracy

Zgodnie z ustawą przygotowaną przez polityków Prawa i Sprawiedliwości 12 listopada będzie świętem narodowym i dniem wolnym do pracy. Na październikowym posiedzeniu Sejmu, ustawa została przyjęta większością głosów. Następnie trafiła do Senatu, który zgłosił poprawki.

W środę Sejm przegłosował przyjęcie ustawy.Teraz ustawa musi zostać zatwierdzona przez prezydenta. Andrzej Duda z góry zapowiedział, że podpisze ustawę.

11 listopada, czyli Narodowe Święto Niepodległości, w tym roku wypada w niedzielę, stąd powstał pomysł, by poniedziałek po święcie był wolny.

Czy 12 listopada sklepy będą otwarte?

Posłowie przyjęli poprawkę Senatu zakładającą zakaz handlu. Oznacza to, że 12 listopada sklepy będą zamknięte.

Długie weekendy 2018. Kiedy wziąć urlop, żeby zyskać więcej wolnego?

Długie weekendy w listopadzie

Dzięki ustanowieniu dodatkowego dnia wolnego, Polacy zyskali w listopadzie drugi długi weekend (10-12.11). Pierwszy wypada już na początku miesiąca. Biorąc jeden dzień urlopu po Wszystkich Świętych (2 listopada wypada w piątek), można mieć cztery dni wolnego.

Przeczytaj:
Długie weekendy 2019. Kiedy opłaca się wziąć urlop?
Niedziele handlowe i bez handlu 2019. Kiedy będzie można robić zakupy?

Redakcja poleca

REKLAMA