Polisa na życie, czy polisa inwestycyjna?

Polisy na życie pojawiły się pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Ich zadaniem jest ochrona życia i zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa w trudnych dla nas okresach. Polisy inwestycyjne istnieją na rynku od niedawna. Jest to ulepszona forma inwestowania, która zakłada osiągnięcie jak największych zysków kapitałowych przy wykorzystaniu zalet polis życiowych.
/ 07.04.2008 09:10
Polisy na życie pojawiły się pod koniec lat dziewięćdziesiątych. Ich zadaniem jest ochrona życia i zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa w trudnych dla nas okresach. Polisy inwestycyjne istnieją na rynku od niedawna. Jest to ulepszona forma inwestowania, która zakłada osiągnięcie jak największych zysków kapitałowych przy wykorzystaniu zalet polis życiowych.

Oba rodzaje polis mają zarówno swoje wady jak, i zalety. Dlatego przed wyborem zastanówmy się, jakie są nasze potrzeby:
  • chcemy oszczędzać na swoją przyszłość,Polisa na życie, czy polisa inwestycyjna?
  • zabezpieczyć rodzinę,
  • uniknąć podatku od spadków i darowizn lub podatku Belki przy zmianie profilu inwestycyjnego?
Można postawić wiele pytań, ale odpowiedzi dla każdego z nas są inne, ponieważ wybór odpowiedniej polisy to trudna i indywidualna sprawa.

Składka w polisie na życie jest przeznaczona w większej części na ryzyko ubezpieczeniowe i opłaty administracyjne, w mniejszej zaś inwestowana w fundusze inwestycyjne. Mamy jednak gwarancję, że w przypadku naszej śmierci rodzina jest w pełni zabezpieczona wysoką sumą ubezpieczenia. Jest to istotne, gdy mamy dzieci na utrzymaniu i do tego np. kredyt hipoteczny.

Składka w polisie inwestycyjnej jest w większości inwestowana, tylko minimalna jej część przeznaczona jest na opłaty, co pozwala na osiągnięcie zysków znacznie przekraczających tradycyjne lokaty bankowe, czy konta oszczędnościowe.
W rzeczywistości najbardziej optymalnym zabezpieczeniem naszej rodziny i przyszłości jest posiadanie w swoich finansach jednej i drugiej opcji polisy. Jedna będzie dla nas zabezpieczeniem na chwilę obecną oraz na tzw. ciężkie okresy w naszym życiu, zaś druga polisa zabezpieczy np. naszą przyszłość emerytalną. Pamiętajmy jednak o tym, że również polisy stricte życiowe w bardzo długim okresie (np. 40 lat) mogą przynieść wymierne korzyści finansowe i mogą być ciekawym uzupełnieniem polis inwestycyjnych zabezpieczającym przyszłość i spokojne życie.Niestety nie ma jednej słusznej odpowiedzi na nasze pytanie „polisa na życie, czy polisa inwestycyjna?”. Każdy z nas jest w innej sytuacji, każdy ma inne potrzeby, dlatego zachęcam do spotkania z profesjonalnym doradcą finansowym, który pomoże nam w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Słownik terminów finansowych

Składka -
pieniężne świadczenie okresowe ubezpieczającego.

Podatek Belki
Jest to podatek od zysku z oszczędności i wynosi 19 %.

Michał Woźniak
Doradca Gold FinanceO Gold Finance
Gold Finance jest firmą doradczą pomagającą Polisa na życie, czy polisa inwestycyjna?Klientom w wyborze najkorzystniejszego kredytu spośród szerokiej oferty dostępnej na rynku. Specjalizuje się również w wyborze odpowiednich dla Klienta form lokowania i inwestowania pieniędzy oraz ubezpieczeń na życie. Wkrótce oferta poszerzona zostanie również o leasing. Kapitał Gold Finance jest w 100% pochodzenia polskiego, co umożliwia prowadzenie usługi niezależnego doradcy, działającego zgodnie z potrzebami Klienta, a nie potrzebami korporacji. Profesjonalizm Gold Finance oparty jest przede wszystkim na wiedzy doradców, którzy swoje wieloletnie doświadczenie zdobywali w bankach i wiodących instytucjach finansowych. Gold Finance mając na uwadze pełną dostępność oraz satysfakcję Klienta z proponowanych usług, w planach na najbliższe 3 lata przewiduje otwarcie 30 biur na terenie Polski oraz poszerzenie kadry o 500 aktywnych Doradców Finansowych do dyspozycji Klientów.
W styczniu 2007 roku Gold Finance zostało wyróżnione tytułem Euromarka za zapewnianie kompleksowej obsługi Klientów we wszystkich obszarach. Doradca Gold Finance został również przyjęty do elitarnej organizacji Million Dollar Round Table, która zrzesza 1% najlepszych profesjonalistów z branży doradztwa finansowego z 76 krajów.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/10.08.2010 11:01
Ja mysle ze jednak najlepsza bedzie tutaj polisa na zycie.Czy ona nie jest tez jednoczesnie i polisa inwestycyjna?
/10.08.2010 08:00
Plan na życie jest z funduszem kapitałowym, to chyba najlepsza forma oszczędzania połączona z dobrym ubezpieczeniem.
/28.07.2010 22:26
Może polisa ubezpieczeniowa z opcją oszczedzania, taki plan na życie chociażby?
POKAŻ KOMENTARZE (4)