Oszczędzanie przez zaokrąglanie kwot fot. Fotolia

Oszczędzanie przez zaokrąglanie kwot

Poznaj go! Oszczędzanie może być proste i przyjemne.
Milena Oszczepalińska / 30.09.2015 06:29
Oszczędzanie przez zaokrąglanie kwot fot. Fotolia
Chcesz oszczędzać, ale wciąż nie udaje ci się samej przeznaczać nawet najmniejszej sumy w miesiącu na ten cel? Na szczęście są instytucje, które mogą zrobić to za nas. Wystarczy udać się do banku i aktywować usługę, dzięki której to bank będzie odkładał pieniądze za nas. W jaki sposób? Podpowiadamy!

Oszczędzanie przez zaokrąglanie kwot

Usługa, o której warto pomyśleć, jeśli samemu nie ma się motywacji do regularnego oszczędzania, to oszczędzanie przez zaokrąglanie kwot. Aby móc z niej korzystać, należy aktywować  taką opcję w swoim banku. Wówczas za każdym razem, gdy będzie się płaciło kartą, automatycznie kwota będzie zaokrąglana i ta końcówka przesyłana na konto oszczędnościowe. Na przykład gdy rachunek wyniesie 18,90 zł, to bank ściągnie z karty 20,00 zł i 1,10 zł prześle na konto oszczędnościowe, a resztę jako płatność za zakupy.

Zalety oszczędzania przez zaokrąglanie kwot

Każdego dnia robimy zakupy, drobne lub większe. Zwykle sami nawet w głowach, gdy wydajemy np. 57 zł, myślimy, że wydaliśmy 60 zł. Przesłanie zatem tej reszty na oszczędności nie będzie odczuwane przez klienta jako strata, a oszczędności w szybkim tempie zaczną się powiększać.

Kiedy z karty ściągane są pieniądze na oszczędności?

Nie tylko wtedy, gdy płacisz w sklepie kartą, zyskujesz drobne oszczędności. Drobne końcówki kwot odkładane są także, gdy wykonujesz przelew przez internet.

Sprawdź też inne porady na oszczędzanie:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)