Przede wszystkim zastanów się, co lubisz robić. Czy pamiętasz, kim chciałaś być w dzieciństwie? Jakie były Twoje ulubione zabawy? A co Cię pasjonowało parę lat temu? Zastanów się nad tym chwilę. To może być np. malowanie, taniec, pisanie wierszy, ale także gotowanie, wymyślanie sobie różnych zabawnych przebrań albo projektowanie stron internetowych.
Osobno napisz wszystko to, w czym jesteś naprawdę dobra. Mam koleżankę, która piecze wspaniałe serniki. Od czasu do czasu przygotowuje je na prośbę swoich dzieci, jednak bardzo nie lubi tego zajęcia. Jeśli wszyscy Ci mówią, że świetnie sobie z czymś radzisz, ale Ty wiesz jak bardzo nie lubisz tego robić – nie wpisuj tego na listę. Sam fakt, że ktoś jest w czymś świetny wcale nie oznacza, że to dla niego najlepszy pomysł na biznes. Nie warto tracić czasu i pieniędzy próbując robić coś, czego się nie lubi.
Następny krok: przyjrzyj się dokładnie temu, co napisałaś. Jeśli kilka rzeczy wpisałaś na obie listy (“to co lubię” i “to w czym jestem dobra”), to właśnie znalazłaś to, o co nam chodziło! Zastanów się teraz, w jaki sposób możesz zarabiać dzięki swojej pasji popartej talentem.
Na przykład szydełkowanie – możesz zająć się produkcją serwetek, szydełkowym ozdabianiem ramek na zdjęcia, pisaniem książek lub nauczaniem szydełkowania. Oczywiście możliwości jest znacznie więcej. Wszystko zależy od tego, co chcesz i umiesz robić, oraz od Twoich predyspozycji (np. nie każdy może być dobrym nauczycielem).
Kreując w myślach swój pasjonujący pomysł na biznes pamiętaj, że musi to być coś, na czym można zarabiać. Przemyśl komu, jak i gdzie będziesz sprzedawać swoje produkty lub usługi. Inspiracji możesz poszukać w serwisie KSonline.pl, jest tam opisanych wiele pomysłów na biznes.
Znalezienie odpowiedniego dla Ciebie zajęcia może zabrać Ci trochę czasu. To jednak znikoma cena za możliwość polepszenia swojego życia. Nie wyrzekaj się swoich marzeń. Możesz robić to, co kochasz robić i jeszcze na tym zarabiać! Z całego serca życzę Ci powodzenia.
Anna Wiktoria