Czy warto pójść z psem na szkolenie?

Oferta najróżniejszych szkoleń dla psów jest bardzo duża
Jeśli spacerując z psem z zazdrością obserwujemy zabawy innych osób ze swoimi pupilami: aportowanie, siadanie, turlanie się czy inne komendy, być może powinniśmy udać się z naszym psem na szkolenie. Po takim szkoleniu zabawa z naszym czworonogiem może nabrać innego znaczenia, a spacery z nudnych przechadzek przerodzą się w świetną zabawę. Czy warto pójść z psem na szkolenie? Jeśli tak, to kiedy?
/ 04.10.2016 12:02
Oferta najróżniejszych szkoleń dla psów jest bardzo duża

Sprawdź ofertę szkoleń dla psów

Oferta najróżniejszych szkoleń dla psów jest bardzo duża. Najważniejszym kryterium jest jednak to, aby pies i jego właściciel czuli się na takim szkoleniu bezpiecznie i swobodnie. Absolutnie niedopuszczalne jest używanie w stosunku do psa jakiejkolwiek przemocy fizycznej czy psychicznej. Jeśli tylko zauważymy takie zachowanie na szkoleniu, powinniśmy je od razu opuścić. Szkolenie powinno być zabawą, a nie wojskową musztrą.

Warto przeczytać: Jak Twój pies komunikuje się z otoczeniem?

Jeśli wybieramy się na szkolenie grupowe, warto zwrócić uwagę na ilość psów w grupie. Najlepiej, jeśli w grupie będzie maksymalnie 6 psów. Większa ilość sprawi, że instruktor będzie musiał korzystać z pomocy asystenta. Szkolenie psa to nie tylko nauka komend i sztuczek, to również nauka zasad pielęgnacji, żywienia czy socjalizacji psa z otoczeniem. Na szkoleniu możemy również poprosić o rozwiązanie problemów behawioralnych. Ponadto szkolenie praktyczne powinno być wzbogacone o zaplecze teoretyczne, które z pewnością zainteresuje każdego miłośnika psów.

Na szkolenie możemy wybrać się już z 4 miesięcznym psiakiem pod warunkiem, że ma on za sobą przynajmniej pierwszą serię szczepień przeciwko chorobom zakaźnym. Przed wyborem konkretnego szkolenia zwróćmy uwagę na otoczenie, na którym nie powinny kręcić się obce psy bez opieki, które mogłyby stanowić zagrożenie dla naszego pupila.

Zobacz również: Nie możemy zabrać psa na wyjazd – co robić?

Podczas szkolenia, jeśli mamy jakiekolwiek pytania, należy śmiało je zadawać instruktorowi. Powinien on służyć fachową poradą w każdej chwili. Pamiętajmy, że najważniejszym celem szkolenia jest zbudowanie silnych relacji między psem a jego właścicielem. To nie obóz treningowy, tylko szkolenie w formie zabawy, które nie powinno być traktowane śmiertelnie poważnie.

Redakcja poleca

REKLAMA