Plakat "Single i remiksy" fot. serwis prasowy

Single i remiksy

Najnowsza sztuka Marcina Szczygielskiego  „Single i remiksy” to komedia demaskująca mechanizmy wielkomiejskich singli.
/ 31.10.2012 16:24
Plakat "Single i remiksy" fot. serwis prasowy
Najnowsza sztuka Marcina Szczygielskiego „Single i remiksy” to komedia demaskująca mechanizmy korporacyjnych stosunków i obnażająca rzeczywisty charakter życia wielkomiejskich singli, pozornie gloryfikujących swoją niezależność i swobodę, a tak naprawdę stających się niewolnikami wychwalanej przez siebie wolności i kariery. Magda, kobieta sukcesu, prezes wielkiej korporacji wydawniczej, stawia na singli, bo przecież – jak mówi – singiel to najlepszy utwór na płycie.
Anna Mucha wcieli się w postać Joanny, która pracuje w Wydawnictwie. Ma silną osobowość. Niekiedy obmyśla skomplikowane intrygi pogrążenia swojej szefowej, jednak nigdy ich nie realizuje, bo w gruncie rzeczy jest przyzwoitym człowiekiem. Jest przy tym sumiennym pracownikiem, całkowicie oddanym firmie.
W firmie, którą dowodzi Magda (Weronika Książkiewicz/ Katarzyna Glinka),  szansę na karierę mają tylko single, więc wszyscy, którzy singlami nie są, wolą ukrywać swoje związki i małżeństwa.

W sztuce tak jak w życiu następuje zwrot akcji i tu zaczynają się cały galimatias...

Obsada: Anna Mucha, Weronika Książkiewicz (którą dublować będzie Katarzyna Glinka), Lesław Żurek oraz Wojtek Medyński.
Reżyser: Olaf Lubaszenko.
Producentami są: Zdzisław Marcinkowski i Mariola Berg.  

Spektakl grany będzie w całej Polsce od września 2012 r. a warszawska premiera odbędzie się w Teatrze Capitol w Warszawie 14 października 2012  r.
Do końca roku spektakl będzie można oglądać m.in. w takich miastach jak Chorzów, Gliwice, Bielsko-Biała, Oświęcim, Rybnik, Tychy, Kielce, Łódź.