POLECAMY

Visaxinum, Zincuprin - jakie leki na trądzik bez recepty polecacie?

nawiaa
napisał/a: nawiaa 2014-04-01 11:24
Mam młodszą siostrę, która właśnie kupiła sobie Visaxinum – bo reklama w tv, bo niedrogie, bo nie trzeba iść do dermatologa. Tylko czy się na tym nie przejedzie? Czy te leki na trądzik bez recepty bardziej nie szkodzą niż pomagają?
A może jednak są skuteczne? Które byście poleciły, oprócz Visaxinum?
eenax
napisał/a: eenax 2014-04-01 13:26
To co można kupić bez recepty to nie są leki. To są suplementy diety, które wspomagają dobry stan skóry. Używając ich zgodnie z ulotka nie powinny raczej zaszkodzić.
Te preparaty z same z siebie nie zwalczą trądziku bo nie zawierają substancji "aktywnych".

Co by poradziła? Odpowiednią dietę.
Wyeliminować wszelkie jedzenie przetworzone.
Jeść jak najwięcej świeżych warzyw i owców.
Jeść rzeczy bogate w cynk, selen, wit A, E i B6.
Mozna pić herbatkę z bratka.

Duzo tez daje odpowiednia pielęgnacja.

Przy dużym nasileniu trądziku, trądzikiem z stanami zapalnymi, czy grudami podskórnymi, powinno się zgłosić do dermatologa.
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2014-04-02 15:16
Nigdy nie miałam problemu z trądzikiem, ale z tego co slyszałam od koleżanek, najlepiej zgłosić się do dermatologa i zacząć stosować leki na receptę. Ewentualnie możesz popróbować z peelingami enzymatycznymi - słyszałam, że działają.
-
napisał/a: - 2014-04-02 16:48
Zachęcam do wizyty u endokrynologa. Problemy z cerą to zapewne wynik nieuregulowanego środowiska hormonalnego organizmu. Lekarz specjalista na pewno coś doradzi, bo leki bez recepty mogą być mniej skuteczne.
napisał/a: m-arta_1234 2014-04-02 17:25
Myślę, że takie suplementy (o ile są stosowane zgodnie z zaleceniami podanymi na ulotce) nie powinny zaszkodzić. Czy pomogą - to już inna sprawa! Przyczyny powstawania trądziku mogą być bardzo różne - od zaburzeń hormonalnych po niewłaściwie dobrane kosmetyki. Może więc warto jednak wybrać się do specjalisty, ustalić przyczynę problemów i dopiero wtedy podjąć odpowiednie kroki?