UWAGA!!! AKCJA SUWACZKI

napisał/a: samsam 2009-02-15 20:48
Zgodnie z punktem 14 Regulaminy Forum Dopuszcza się umieszczenie MAKSYMALNIE DWÓCH SUWACZKÓW w podpisie.
W związku z powyższym proszę wszystkich forumowiczów mających w swoim podpisie więcej niż dwa suwczki o ich niezwłoczne usunięcie.

Łamiąc regulamin użytkownik naraża się na otrzymanie ostrzeżenia od moderatora lub administratora forum.
napisał/a: jente8 2009-02-15 21:59
sylwia napisal(a):Dopuszcza się umieszczenie MAKSYMALNIE DWÓCH SUWACZKÓW w podpisie.
W związku z powyższym proszę wszystkich forumowiczów mających w swoim podpisie więcej niż dwa suwczki o ich niezwłoczne usunięcie.

sylwia, czy mogłabyś doprecyzować, czy taki suwaczek z ząbkami, jaki Ty również masz w podpisie, traktuje się jako normalny suwaczek? Bo mnie się wydaje, że tak, ale wiele forumowych mamuś ma go w swoim podpisie jako trzeci, oprócz 2 "zwykłych" suwaczków... Warto by więc dokładnie określić, czy to też łamanie regulaminu.
napisał/a: dark_salve 2009-02-15 22:00
Wszelkie inne banery jak "Ile mam ząbków" itp itd traktujemy też jako "suwaczek"? Jeśli tak, to ja już w tym tygodniu "przetrzepię" każdego użytkownika :D W końcu jestem bardzo Złym Modem szukającym "dziur regulaminowych :D".

napisał/a: samsam 2009-02-15 22:12
ula_jente napisal(a):czy taki suwaczek z ząbkami, jaki Ty również masz w podpisie, traktuje się jako normalny suwaczek?

tak. Niektórzy z forumowiczów oprócz suwaczków mają zdjęcia, to również zaliczamy do jakiegoś typu banerów. W podpisie mogą być tylko dwa motywy.
napisał/a: dark_salve 2009-02-15 22:20
sylwia napisal(a):W podpisie mogą być tylko dwa motywy.

Dziękuję :) Teraz mam grube wsparcie Regulaminowe :) Zacznę od jutra od słownych ostrzeżeń i informowaniu o czymś takim... a potem oczywiście OST'y :D

napisał/a: samsam 2009-02-15 22:23
dark_salve napisal(a):Zacznę od jutro od słownych ostrzeżeń i informowaniu o czymś takim... a potem oczywiście OST'y :D

napisał/a: iwa2 2009-02-16 13:27
no i wszystko wiadome
napisał/a: Madziulka1 2009-02-16 15:55
mysle ze powiadamianie poprzez pw bedzie dobrym sposobem. Napisac numer z Regulaminu i poprosic o usuniecie jednego z trzech suwaczkow. Przyznam sie ze sama przez chwile mialam trzy bo nie wiedzialam jak potraktowac zabkowy suwaczek ale ten temat rozwial moje watpliwosci.
napisał/a: jente8 2009-02-16 17:32
Żeby nie było absolutnie żadnych wątpliwości - regulamin został zmieniony i mówi teraz wyraźnie:

14. Dopuszcza się umieszczenie w podpisie MAKSYMALNIE DWÓCH elementów graficznych takich jak suwaczki, banery, obrazki. Każdy, kto będzie miał ich więcej naraża się na otrzymanie ostrzeżenia lub też po otrzymaniu 3 ostrzeżeń za notoryczne niestosowanie się do zaleceń modów i adminów zablokowanie możliwości pisania na forum.
napisał/a: Klusia 2009-02-18 13:17
jestem tu od samego powstania forum i dzisiaj akurat dorzucam swoje "trzy grosze" w tej sprawie

domyślam się że posiadanie trzeciego suwaczka jest na tyle obciążeniem dla serwerów i spowolnieniem pracy forum, że jest to niemożliwe i trzeba go usunąć tak?

w takim razie proponuję zamiast tego usunięcie starych zdjęć z wątku np Ukażmy się, czy Galeria brzuszków, tam nikt nie zagląda na pierwsze strony a wtedy użytkownicy mieliby możliwość posiadania 3 suwaczków.

chyba że nie można mieć trzeciego suwaczka z innych powodów? (jakich?)

co wy na to?


p.s. pytam z ciekawości, a nie dlatego że chcę się komuś przeciwstawiać
napisał/a: sorrow 2009-02-18 13:56
Według mnie (prywatne zdanie) główną zaletą takich ograniczeń jest zwiększenie czytelności forum. Na prawdę nie za dobrze wygląda i się czyta takie tematy, gdzie wypowiedzi jednozdaniowe, a potem stopka z obrazkami na pół ekranu i to jeszcze wielokrotnie przeplatającymi się w danym wątku. Oprócz tego trzeba pamiętać o osobach, które używają wolniejszych łączy. Jaki one mają komfort korzystania z forum jeśli muszą te wszystkie grafiki załadować za każdym razem? Co z takimi, którzy płacą za ilość przesłanych informacji jeśli korzystają z internetu za pomocą sieci komórkowych?

Ze strony serwera myślę, że nie jest to problem jeśli chodzi o ilość zgromadzonych zdjęć i obrazków. Wątek "Ukażmy się" jak sama zauważyłaś zawiera ich mnóstwo, ale to nie ma znaczenia. Dużo ważniejsze dla serwera są te tematy, które są aktywnie oglądane przez użytkowników. Przechowywanie nie przeszkadza (w granicach rozsądku), ale wysyłanie do przeglądarek już serwer obciąża. Tu jeszcze tylko dodam (ale nie wiem jak jest w przypadku tego serwisu), że często płaci się za ilość przesłanej informacji w ciągu miesiąca. Każdy suwaczek wysłany do przeglądarki, itp. to "grosik" kosztów dla właściciela serwisu.
napisał/a: iwa2 2009-02-18 14:37
wcześniej z forum korzystałam tylko w pracy a tam bardzo wolno mi chodziło, zanim weszłam na jakąś stronę musiałam sporo czekać żeby wszystkie suwaczki, obrazki się pojawiły, moim zdaniem dlatego chcemy ich liczbę ograniczyć i ja ten pomysł popieram od początku

sorrow napisal(a):Na prawdę nie za dobrze wygląda i się czyta takie tematy, gdzie wypowiedzi jednozdaniowe, a potem stopka z obrazkami na pół ekranu i to jeszcze wielokrotnie przeplatającymi się w danym wątku

z tym też się zgadzam