Prognoza na kwiecień 2012 - rok i miesiąc Smoka!

napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2012-04-04 20:39
Kwiecień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 4 kwietnia o godzinie 11:06 (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 5 maja.
Silny wpływ żywiołu Wody ustąpił miejsca żywiołowi Drzewa i to w jakości Yang. Rzeczy mogą teraz dziać się szybciej i w bardziej zdecydowany sposób. Drzewo Yang to entuzjazm, przebojowość i spontaniczność, ale także skłonność do ryzyka i hazardu. Ta tendencja może popchnąć wiele osób ku niepotrzebnemu ryzyku albo stawianiu wszystkiego na jedną kartę. Drzewo Yang najpierw coś robi a potem dopiero myśli. Ulega nastrojowi chwili i swoim popędom. Może to być źródłem przemocy. Zapewne usłyszymy więc w wiadomościach więcej na temat przemocy, rozruchów, wybuchów, demonstracji. Może też być więcej wypadków, szczególnie związanych ze złamaniami. Mogą też pojawić się groźne burze, bo przecież żywioł Drzewa Yang związany jest też z trygramem Grzmotu. Przychodzące z czasem żywioły nie determinują naszego zachowania, one tylko dają nam jakieś „wytyczne”. To jak ta energia zostanie wykorzystana – zależy wyłącznie od nas samych. Jeśli potrafimy mądrze wykorzystać te wpływy – możemy wspaniale się rozwinąć i osiągnąć wiele korzyści. Dlatego w tym miesiącu nagromadzoną w nas energię warto wykorzystać na kreatywne myślenie, rozprawienie się z jakimś problemem albo rozpoczęcie jakiegoś wyjątkowo trudnego i żmudnego zadania. Napęd Drzewa Yang jest bardzo silny i pomoże nam przewalczyć zniechęcenie i lenistwo. Starajmy się jednak pohamować kłótliwość i agresję, bo możemy popsuć sobie rodzinne lub przyjacielskie układy. Spróbujmy zrozumieć, że te wpływy dotyczą nas wszystkich i wybaczajmy sobie nawzajem drobne błędy. Nie róbmy afery z każdego źle wypowiedzianego słowa, bo małe rzeczy będą mieć tendencję do rozrastania się w wielkie kłótnie prowadzące nawet do rękoczynów. Porywczość i ambicję przykryjmy więc sporą dawką zdrowego poczucia humoru i tonami wyrozumiałości. Zyskamy wtedy więcej niż nam się wydaje. Za to rzućmy się w wir zajęć, szczególnie tych gdzie nie mieliśmy dotąd pomysłu jak ruszyć dalej. Spece od reklamy i mediów będą mieć złote żniwa w tym miesiącu, ich kreatywność i setki pomysłów na sekundę, pomogą im stworzyć coś co zrobi odpowiednie wrażenie. Energia sprzyja też treningom na świeżym powietrzu i zyskiwaniu kondycji. Warto więc zająć się jakimś sportem. Będzie nam teraz łatwiej wydobyć się z ciepłego domku :o) Być może staniemy się też świadkami jakiegoś ważnego wynalazku, jakichś zmian. Generalnie musimy być przygotowani na duże zmiany w tym miesiącu, również szaleństwa pogodowe, bo drzewo Yang to temperament i zmiany. Ale przecież wiadomo że kwiecień plecień :o)
W zdrowiu możemy zaobserwować skłonność do bezsenności i do wrzodów w układzie pokarmowym. Przyjrzyjmy się więc naszemu trybowi życia. Na bezsenność pomogą długie spacery albo praca w ogródku – w ten sposób wykorzystamy ten silny wpływ natury. Możemy też trochę więcej się gimnastykować, pójść na siłownię i podnieść kilka ciężarów. Wszystko to pomoże złagodzić siłę kwietniowego Drzewa. Uważajmy jednak na drogach i jako piesi, a także podczas skoków spadochronowych i akrobacji – możliwe są wypadki. Nie grzebmy też przy zepsutych instalacjach elektrycznych, jeśli się na tym nie znamy. Żywioł Drzewa w takim natężeniu może też zapowiadać awarie elektryczne, może więc warto zaopatrzyć się w kilka świeczek? Sprawdźmy też stan naszego piorunochronu na dachu...Nie drażnijmy obcych zwierząt i uważajmy na budzące się owady – żywioł Drzewa może czasem się objawić jako ukąszenia albo pogryzienia jeśli mamy pecha.
W Feng Shui w centrum uwagi jest teraz gwiazda 3 Drzewo Yang – co potwierdza to wszystko co napisałam wcześniej. Dodałabym że mogą nastąpić częstsze wybryki chuligańskie szczególnie na stadionach. Sport jest związany z tym żywiołem i dodatkowo ludzie jeszcze będą nabuzowani, więc nietrudno o jakieś rozruchy czy większe bijatyki. Prawdopodobnie rząd będzie musiał coś z tym zrobić – sprawa agresji powróci do dyskusji. Ważnym tematem będą również sprawy związane z energią elektryczną i nowymi źródłami jej pozyskiwania. Unikajmy podróżowania bezpośrednio na linii SE-NW. Energie stwarzają w tym kierunku ryzyko usterek w pojazdach, szczególnie w samolotach. W południowo zachodniej części krajów lub kontynentów mogą nastąpić eksplozje i pożary. W częściach północno wschodnich krajów i kontynentów energie stwarzają niebezpieczeństwo jakichś wypadków w górach, może nawet wypadków lotniczych. Jeśli więc nie musimy pilnie podróżować, zaczekajmy do następnego miesiąca. Jeśli natomiast musimy wyjechać, spróbujmy wybrać sobie bezpieczną datę przy pomocy astrologii Ba Zi lub Na Yin (ebook z opisem tej techniki można kupić na mojej stronie).
Po dalszy ciąg prognozy zapraszam na www.tradfs.com