Poszukiwany adwokat od spraw turystycznych z okolic Poznania

napisał/a: repcak1 2008-12-23 18:02
powiem pokrótce, zamierzam wystąpić na drogę sądową przeciwko Biurze Podróży Selectours & Telemac.

Sprawa dotyczy reklamacji za wakacje i uznania odszkodowania. Pomimo tego, że odszkodowania nam się należy patrząc na artykuły z Kodeksu Cywilnego oraz ustawy o turystyce, biuro podróży nie chce wypłacić odszkodowania. Sprawa poszła do Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta w Poznaniu, po interwencji rzecznika nadal dostałem odpowiedź odmowną. Dodam, że w pierwszej odpowiedzi Selectours uznało nasza reklamację, ale "w trosce o dobre imię biura" odmówiło wypłaty odszkodowania. Po odpowiedzi na pismo rzecznika pozostaje nam się zwrócić do sądu o rozstrzygnięcie sprawy. rzecznik może nam pomóc przygotować pozew, podpowiedzieć parę rzeczy ale niekoniecznie prawnicy rzecznika muszą być i wspierać nas na rozprawach skoro najprawdopodobniej pozew będzie z powództwa indywidualnego a nie przez rzecznika.

Jeśli ktoś miałby namiar na jakiegoś adwokata z Poznania lub okolic, który zna sie na sprawach turystycznych to proszę o kontakt. Szczegóły sprawy, o co walczymy mogę wyjaśnić na PW. Od razu też zaznaczam, że poszukuję niedrogiego adwokata, który po prostu byłby z nami w sądzie na rozprawie nas wspierał, a nie jakąś grubą rybę adwokacką, ponieważ całość odszkodowania, którego żądamy to ok 3 tys zł, więc drogi adwokat nam się nie opłaca, ponieważ wynagrodzenie zjadłoby całe odszkodowanie.
napisał/a: Madzioreek 2011-08-08 14:06
http://porady-prawne-online.com.pl/
polecam zacząć od bezpłatnych porad prawnych.
napisał/a: Rivera 2012-12-18 17:23
Mieliśmy podobny problem: biuro podróży nie chciało uznać reklamacji. Bardzo pomógł nam mecenas Paweł Żywiecki. Dzięki jego pomocy prawnej biuro uznało reklamację i wypłaciło nam odszkodowanie.
napisał/a: marek112 2016-05-09 09:57
zapewne już za moment zacznie pojawiać się znowu problem z nieuczciwymi biurami podróży, pewnie warto sobie zajrzeć tu http://www.adwokat-cichowski.pl/problemy-z-biurami-podrozy-reklamacja-skarga-zakres-odpowiedzialnosci.html adwokat dosyć obszernie wyjaśnie problemy z tymi biurami i w jaki sposób w prosty sposób sobie z nimi radzić :)
napisał/a: poczytna 2016-05-13 08:57
Tak. Sama porada mogłaby wystarczyć. Wiem, że kancelaraia Samoraj&Biedulski samorajbiedulski.pl chyba we wtorki prowadzą sprawy PRO BONO, możesz spróbować ;)