Pobieraczek - co mam robic?

napisał/a: macius55 2009-12-13 22:02
Rejestrowałem sie 13 pazdziernika na pobieraczek.pl,która to załozyła firma eller service sc strone pobieraczek.pl.10 dni za darmo za sciaganie i oprogramowanie.Chciałem sie w tym samym dniu wyrejestrowac ale to mi sie nie udało.Pisało mi ciagle za kazdym razem ze email nie dotarł.W regulaminie ich jest 3 miesiace abym złozył wnoiosek OSWIADCZENIE O ODSTĄPIENIU OD UMOWY NA USŁUGI USENET.Wysłalem im oswiadczenie od umowy usenet. na email,no coż odp.na email mi:


"Aleksandra" pisze:
> Szanowny Panie,
>
> Dziękujemy za wysłaną wiadomość.
>
> Pana prośba rozwiązania umowy jest bezskuteczna, gdyż została do
nas
> przesłana po upływie 10 dni od momentu zawarcia umowy. W związku z
tym,
> iż umowa została zawarta na rok, należność za usługi wynosi 94,8
zł.
> Nie istnieje możliwość aby uiścić opłatę tylko za jeden
miesiąc.
> Spółka Eller Service wykupiła już pakiet danych niezbędny do
obsługi
> Pana konta w serwisie Pobieraczek.pl, na okres 12 miesięcy.
>
> W chwili obecnej jedynym polubownym sposobem załatwienia sprawy będzie > uiszczenie należności do końca stycznia 2010r. Po tej dacie Pana sprawa > zostanie przekazana obsługującej nas kancelarii prawnej, która > rozpocznie postępowanie sądowe. > > Z wyrazami szacunku, > Zespół Pobieraczek.pl > > Wysłalem po kilka razy ,poniewaz chciałem aby zablokowali moje konto lub usuneli konto moje nawet wysyłalem na emaile do nich i odpisali w ten desen? Ze względu na nie wywiązanie się przez Pana do dzisiaj z zawartej z nami umowy z dnia 13.11.2009 będziemy zmuszeni wystąpić przeciwko Panu na drogę sądową w celu wyegzekwowania przysługujących nam wymagalnych należności. Na podstawie ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144 poz. 1204) doszło do zawarcia wiążącej obie strony umowy. Pozew przeciwko Panu zostanie skierowany do właściwego miejscowo sądu przez współpracującą z nami kancelarię prawną na podany przez Pana podczas zawierania umowy adres: xxxx
napisał/a: MW 2009-12-13 22:22
Sprawa Pobieraczka i mu podobnych jest obecnie przedmiotem kontroli UOKiK. Więcej na ten temat pod tym linkiem:
http://www.uokik.gov.pl/pl/informacja_i_edukacja/informacja/komunikaty_prasowe/art613.html
W mojej ocenie wprowadzająca w błąd jest reklama na stronie głównej pobieraczek.pl:
„Tak, chcę testować przez 10 dni!”. Choć nie wiadomo, jak ostetcznie to sformułowanie zostanie ocenione. Koresponduje ono bowiem z uprawnieniem konsumenckim do odstapienia od umowy zawartej za pośrednictwem środków komunikacji na odległość (np. internet), zgodnie z którym można odstąpić od umowy oświadczenie usługi w terminie 10 dni od jej udostępnienia. Wprowadzającym w błąd może być określenie „testuj”, co wskazywałoby na darmową usługę, bez żadnych konsekwencji po zakończeniu okresu testu i bez konieczności składania żadnych oświadczeń, by tych konsekwencji uniknąć.
Proszę zatem złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy ze względu na błąd co do treści umowy wywołany tym wskazaniem reklamowym.
napisał/a: macius55 2009-12-14 15:24
A jak złozyć , złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy ze względu na błąd co do treści umowy wywołany tym wskazaniem reklamowym.
Jakby pan mógł na przykladzie podac jak złozyc oświadczenie o odstąpieniu od umowy ze względu na błąd co do treści umowy wywołany tym wskazaniem reklamowym. takie pismo do nich?odp.
reiki1
napisał/a: reiki1 2009-12-15 19:26
Witam pięknie...Można dostać bólu głowy od tych wypowiedzi oszukanych przez Pobieraczka..Ja też niestety dałem się nabrać i dostałem tego maila o zapłacie tych 95.-zl. Oczywiście to są skończeni oszusci.Nie zapłaciłem i wysłałem im moje pismo jako óświądczenie o rozwiązaniu umowy drogą elektroniczną po przez list polecony. Teraz spokojnie czekam na odpowiedż..Jest to strasznie chamskie,że oni żerują na naiwnych i małolatach..Początkowo jest obawa,że sąd,komornik i inne,ale
to jest psychologiczny chwyt.
reiki1
napisał/a: reiki1 2009-12-15 19:38
Jestem bardzo zainteresowany tym czy KOMUŚ W POLSCE JUŻ ZAŁOŻONO SPRAWĘ DOTYCZĄCĄ
EGZEKWOWANIA NALEŻNOŚCI W TEJ ZŁODZIEJSKIEJ FIRMIE...Czy były sygnały,że komornik,Sąd i inne komórki doszły do zabrania tych 95.-zł. Myślę,że chyba nie było takich sygnałów.....Proszę o ewentualny kontakt aby pocieszyć zmartwionych a tym złodziejom powiedzieć,że mamy ich głęboko w d.....e.
reiki1
napisał/a: reiki1 2009-12-15 20:09
Kochani..Czytanie tych postów o złodziejskiej firmie strasznie dołuje.Myślę,że oni są na granicy prawa i myślą,że jeszcze coś załapią.Oni napewno też śledzą te posty i wysnuwają wnioski..Myślę,że kiedyś wreszcie ktoś mądry dobierze im się do
d...y..Pytanie tylko kiedy ?? Nie rozumię jak można tak długo czekać,przecież są prawnicy,Komisja Kontroli Elektronicznej i.....nic...Gdzie prawo konsumenckie ??
Cuś....tu nie gra...niestety..a szkoda bo jak długo jeszcze zwlekać z gigantycznym oszustwem.........CO robią inspektorzy od tych spraw...Przecież płacimy wszyscy podatki i te sprawy jawnego oszustwa należałoby już zamknąć...
reiki1
napisał/a: reiki1 2009-12-16 10:22
Tak idiotycznych facetów to brak na świecie.Jak można bez wiedzy drugiej strony zamawiać ewentualne pakiety z góry na cały rok i płacić za to 95.- zł,,..to to tak jak np. oni bez naszej zgody zamówili telewizor plazmowy i za to nam kazali płacić...paranoja..Ta firma jest pop......ona totalnie..Przecież to trzeba jednostronnie skasować te idiotyzmy.Pytam odnośne władze co oni na to ????
napisał/a: aga2009 2009-12-18 15:09
był niedawno program w telewizji o "pobieraczku" jak naciągają ludzi i grożą sądem. Ale przecież oni też działają nie legalnie bo ściąganie programów i rozpowszechnianie ich jest karane. To jeżeli oni grożą sądem to my też możemy ich podać do prokuratury, że nie legalnie rozpowszechniają programy, filmy i muzyką.
napisał/a: ~andik 2009-12-19 18:27
ŚMIEJ SIE Z NACIĄGACZY. POLEĆ IM EXPRESS REPORTERÓW N/T TEJ HANIEBNEJ DZIAŁALNOŚCI. PONAD 30 000 SKARG CZAKA JUŻ NA PREZESA-WINDYKATORA.
napisał/a: ~Benito 2009-12-28 21:31
Zapraszam do dyskusji i rejestracji na forum antypobieraczek, niech ono stanie sie nasza siedziba w ktorej bedziemy dzielic sie swoimi doswiadczeniami w sprawie serwisu Pobieraczek, rejestracjana forum jest darmowa i zawsze taka pozostanie!

http://www.antypobieraczek.fora.pl
napisał/a: ~reiki1 2010-01-12 19:35
Nie dajmy się.Ja wysłałem do nich list POLECONY gdzie jednoznacznie ich określiłem.Ta Sp-ka opiera się na zasadach Unsetu czyli pobieranie plików .ale ich grupa prawników węsząc interes bazuje na naiwności i to jest chamskie...
Kiedy nawet doszło by do ewentualnego procesu to należy na świadka powołać Rzecznika Obrony Konsumentów przy każdym Urzędzie Miejskim i nagłośnić to w mediach (gazety,TV i inne).On się tego raczej obawiają bo wiedzą,że są na pozycji przegranej ( pytania o legalność pobierania plików itp.) To jest nasza broń.
napisał/a: ~dziabong 2010-01-13 17:05
UOKiK wypowiedział się ze jakiekolwiek problemy mogą mieć tylko użytkownicy którzy podali prawdziwe dane i mają ukończone 18 lat. Osobiście nie sądzę by ścigali kogokolwiek mając tak niejasną sytuację prawną jednakowoż dla świętego spokoju za zaleceniem UOKiK naskrobałem właśnie list który im jutro poleconym za potwierdzeniem odbioru wyśle. A oto i treść (jakby komuś się nie chciało myśleć):

Tu i tu, dn. tego i tego
Odstąpienie od umowy.
Na podstawie przepisów ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz. U. Nr 22, poz. 271 ze zm.), odstępuję od umowy, którą według Państwa interpretacji przepisów zawarłem dnia TAMTEGO_I_TAMTEGO z firma Eller Service S. C. z siedzibą w Gdańsku ul. Chłopska 72 o świadczenie usług Usenet.

Moja rezygnacja zgodnie z w/w ustawą zostaje złożona w odpowiednim terminie gdyż ze względu na brak potwierdzenia przez Państwa danych o których mówi art. 9 ust .1 w/w ustawy na podstawie art. 10 ust. 2 tejże ustawy termin na odstąpienie od umowy wynosi 3 miesiące.

Ten i ten

przy czym to ze odstepuję pogrubilem zeby nie przeoczyli :)