łazienka i schody w rejonie kariery

napisał/a: ~gość 2009-06-04 11:58
Witajcie;
proszę powiedzcie mi jakie ma znaczenie lokalizacja takich pomieszczeń jak łazienka i schody w kierunku północnym, w sektorze kariery?
Czy jest to bardzo niekorzystne usytuowanie? Obawiam się, że dla mnie nie jest to dobra lokalizacja. Moje Kua to 9, schody znajdują się w moim korzystnym kierunku. Czt to znaczy, że z moją karierą będę miała zawsze po górę?
Może można temu jakoś zaradzić?
Dziękuję za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam.
napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2009-06-08 14:50
Wszystko zależy jakie tam masz energie. Tak zwane sektory bogactwa,zdrowia itd to potworne uproszczenie powstałe w latach 70-tych na użytekZachodu. Trzeba obliczyć wędrującą gwiazdę i zbadać jakie tam maszenergie. Jeśli chcesz tego dokonać samodzielnie to jest taka superksiążka - "Feng Shui dla Żółtodziobów" gdzie jest to wszystkowspaniale opisane.

Trzymaj się
manta
napisał/a: ~gość 2009-06-08 15:10
Witam;
łazienka i schody wypadają w sektorze kariery, napółnocy.
Gwiazdy panujące w tych pomieszczeniach to 947.
Są to moje korzystne rejony, moje kua to 9.
Pozdrawiam.
napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2009-06-08 15:22
Strefa kariery i inne strefy to uproszczenie mające niewiele wspólnego zautentycznym feng shui. To że masz tam smoka górskiego 9 (gwiazda góry)i masz tam schody i łazienkę, może rzeczywiście niekorzystnie wpływaćna Twoje zdrowie niestety. Jeśli w łazience masz okno, ustaw tam żywerośliny, użyj koloru zielonego i czerwonego. Schody nie powinny byćażurowe. Jeśli są, musisz to zmienić. Na schodach ułóż dywaniki wkolorze brązowym z czerwonym wzorkiem. Na ścianie klatki schodowej teżpowinien być kolor beżu lub kawa z mlekiem a dodatkowo jakaś czerwonaozdoba. Powieś również obrazki wykonane z kamyków lub piasku (mozaikiitp.) Wszystkie te zmiany najlepiej jednak zastosować dopiero po 4 lutym2010 ze względu na obecnosć 5 w tym rejonie.
napisał/a: ~Katarzyna 2009-06-08 20:23
Tak gwoli wyjaśnienia. Siatka Bagua nie powstała w latach 70-tych jakopotworne uproszczenie Feng shui. Powstała preszło sto lat temu i jestoparta na trygramach będących podstawą chińskiej filozofii I Cing.Szkoła kompasu oraz Szkoła wędrującej gwiazdy są starszymi szkołami,stosowanymi w chinach. Szkoła form jest również znaną już od dawna.Nie można działać według jednej tylko szkoły i ją propagować iuważać za jedyną słuszną. Jeśli ktoś nie zna innej to stosuje tylkojedną. Wedrująca gwiazda jest dobrą szkołą, ponieważ zawiera onahoryzont czasowy, czego inne szkoły nie mają. Ale nie można opieraćsię tylko na tej jednej szkole w każdym przypadku, bo każdy przypadekjest indywidualny i wymaga osobnego podejścia i wyboru odpowiedniejszkoły.
napisał/a: Małgorzata Gałkowska-Błądek 2009-06-08 21:12
Siatka bagua z sektorami bogactwa, kariery itd jest dziełem Thomasa LinYuna i powstała w latach 70 -tych. To jest wytwór tzw. Sekty CzarnychCzapek (Black Hat).
napisał/a: ~Katarzyna 2009-06-08 21:57
Już o tym pisałam wcześniej. Nie zamierzam sie tu z nikim licytować.
napisał/a: Włodzimierz Buliński 2009-06-08 23:13
Myślę że nikt się tu z nikim nie licytuje, po prostu Mantaprzedstawiła swoje zdanie oparte na faktach historycznych o którychmożna przeczytać w internecie i nie tylko.
Ty, natomiast podałaśdosyć ogólne "uzasadnienie" nie podparte niczym konkretnym.
napisał/a: ~Katarzyna 2009-06-09 17:45
Dobrze, Wy macie racje :) może być?
proponuje sięgnąć doksiążek i zobaczyć, zresztą nie ma to większego znaczenia, bynajmniejtakiego by sie o tym nie wiadomo ile rozpisywać. Dobrze wiem co mówię,możecie mieć inne zdanie, naprawde nie robi to na mnie większegowrażenia. Proponuję również troche dystansu do tego wszystkiego.
napisał/a: ~Zeno 2009-06-09 19:58
Dokładnie, potrzeba do wszystkiego dystansu. Ja również nie opieramswoich analiz tylko na teorii jednej ze szkół. Uważam, że wszystkiemają swoje zalety jak też wady. Katarzyno przeczytałem całą tudyskusję, według mnie właśnie Ty masz rację.
napisał/a: Włodzimierz Buliński 2009-06-09 21:53
I tu się z Wami zgodzę - potrzeba dystansu!
Swego czasu jedenkonsultant (absolwent znanej szkoły z Wrocławia) dał mi taką oto radę:"proszę zlikwidować drzwi wahadłowe w sypialni ponieważ mogą onewprowadzać wahania nastrojów" - gdybym nie podszedł do tego z dużymdystansem to pewnie od razu bym je zdemontował i wywalił na śmietnik
Na szczęście zdrowy rozsądek zwyciężył, dlatego terazuświadamiam innych.

Nie chodzi tu o jakąś wojnę szkółczy metod ale o podejście do sprawy profesjonalnie i przede wszystkim zeświadomością że równie łatwo możemy komuś pomóc jak izaszkodzić.

Feng Shui jest sztuką jeszcze do końca nieodkrytą i dlatego można jej działanie weryfikować na podstawieskuteczności zastosowanych działań.

Nawet jeślihipotetycznie przyjmiemy zasadę że dla sypialni najlepszy jest kolorżółty, to jakby tak rzeczywiście było wszyscy ludzie musieli by byćklonami. Każdy człowiek oraz każdy dom jest inny i potrzebujeindywidualnej recepty.

Jest takie stare chińskieprzysłowie : to co dla jednego jest lekiem, dla drugiego może byćtrucizną !

to tyle ode mnie
pozdrawiam wszystkichszukających prawdy
napisał/a: ~Kles 2009-06-11 22:36
Wlade piękna puenta na koniec:)- bardzo prawdziwa. Serdecznie pozdrawiam