POLECAMY

Jak powinno dobierać się biżuterię?

aniwey
napisał/a: aniwey 2015-03-11 21:28
Czy istnieją jakieś zasady? Np. kolczyki i bransoletka z łańcuszkiem to za dużo, jak jest naszyjnik to więcej błyskotek nie jest potrzebnych itp.? Wybieram się na duży bal i stresuję każdą pierdołą ;)
eenax
napisał/a: eenax 2015-03-12 09:09
Granica miedzy dobrym smakiem a przesadą jest bardzo płynna i ciężko ja określić.

Ja stosuję się do zasady ze jak mam bardzo efektowne długie kolczyki to na szyje już nic nie ubieram, ew. do dekoltu przypinam drobna broszkę.

Jak ubieram "okazały" naszyjnik to do tego mam bardzo delikatne kolczyki (małe perełki lub brylanciki).
Ew. kolczyki i kolię ubieram z kompletu.

Bransoletki ubieram rożnie i bardziej zależnie od długości rękawa, ozdobności sukni czy tego czy mam rękawiczki czy nie niż od naszyjnika z kolczykami. No i bransoletki zestawiam z pierścionkami na podobnej zasadzie jak kolie i kolczyki (jak jedno jest "okazałe" to drugie już skromne).
abernaciak
napisał/a: abernaciak 2015-03-12 17:11
Albo same kolczyki albo sam naszyjnik. Jeśli lubisz dużo biżuterii, możesz połączyć kolczyki z zegarkiem i pierścionkiem lub naszyjnik z pierścionkiem i zegarkiem. Wszystko naraz kiepsko wygląda. I uwaga! Jeśli chcesz koniecznie połączyć naszyjnik z kolczykami, wybieraj wkręty, a nie wiszące modele.
napisał/a: ~mploszaj 2015-03-13 17:01
Piszesz, że wybierasz się na wielki bal, więc powinnaś wyglądać bardzo elegancko. W takim przypadku faktycznie zbyt dużo błyskotek nie jest wskazana. Zależy, jaką masz sukienkę - jeśli z dekoltem, postaw na delikatny naszyjnik, jeśli zabudowana - wybierz kolczyki i ewentualnie bransoletkę.