Jak najlepiej zwiedzić Grecję?

napisał/a: henryk1 2009-05-28 10:21
Proszę o pomoc. W te wakacje zamierzam wybrać się do Grecji - od dawna o tym marzyłem. Od czego powinienem zacząć zwiedzanie? Co myślicie o tzw. Grecji klasyczne: Olimp, Ateny, Saloniki, Meteory?
napisał/a: kot-huncfot 2009-10-01 10:21
Grecję najlepiej zwiedzać w maju przed sezonem, kiedy jest już ciepło, ale ceny są jeszcze przedsezonowe, a miejscowi życzliwie nastawieni do pierwszych turystów. Ja wybrałem się najpierw do Aten - tutaj warto zainwestować w nocleg na Place - w zabytkowej części miasta, pełnej życia do północy, nie ma sensu oszczędzać i mieszkać np. w okropnym Pireusie. W po kilkudniowym pobycie w Atenach wsiadłam na prom i pojechałam na pierwszą wyspę. Na każdej wyspie spędzałam 2-3 dni - warto wynająć samochód lub motocykl i pozwiedzać. Trzeba uważać na oferty tych, którzy łapią cię od razu po wyjściu z promu - nic nie obiecuj, najpierw obejrzyj, potem decyduj. Do Meteorów warto pojechać, ja wykupiłem dwudniową wycieczkę z Aten - dzięki temu nie stałem w kolejce po bilety.
Miłej podróży.
agata-miszczak
napisał/a: agata-miszczak 2009-11-25 15:43
Ja z kolei polecam Kretę - malownicza wyspa z mnóstwem kóz i owiec, pięknych zatok i uroczych miast. Wybierając się na Kretę w maju można zobaczyć, jak kwitną kwiaty, a na wierzchołkach gór srebrzy się śnieg. Sezon kończy się tak naprawdę we wrześniu, w październiku robi się "chłodniej" (poniżej 30 stopni). Warto zobaczyć muzeum z zabytkami sztuki minojskiej w Heraklionie, przejść się najdłuższym wąwozem w Europie (Samaria), spróbować tradycyjnej kuchni. Polecam tanie knajpki zamiast restauracji dla turystów. To znacznie zmniejszy koszty podróży.