IE, Opera, Firefox, Google, Safari i całe inne towarzystwo

napisał/a: krzysztof-kazmierski 2010-01-24 11:26
Witam. Obecnie korzystam z dwóch przeglądarek, tj. Opery oraz Firefoxa. Spowodowane jest to tym, że każda ma coś czego inna nie ma...I tak na przykład Firefox, nie wiem dlaczego, nie pamięta mi wszystkich haseł, a że loguje się w dużej ilości miejsc - wpisywanie loginu i hasła zabiera mi mnóstwo czasu. System wpisywania haseł w Operze wydaje się lepszy (chociaż nie ma bezpośredniego podglądu na hasła - bez dodatkowego kombinowania). Firefox (3.6) na moim kompie wydaje się szybszy niż Opera. Firefoxa używam również do kopiowania tekstu. Opera nie kopiuje zaznaczonego tekstu i nie wkleja go w wersji skopiowanej. Zaznaczanie tekstu w Operze zabiera również więcej czasu - w Firefoxie jest szybciej (np. gdy potrzebujesz skopiować część tekstu a nie cały). Opery używam również ze względu na klienta poczty. Moich znajomych wkurzało otrzymywanie wiadomości w formacie eml.(thunderbird).Niestety Opera gubi treść wiadomości (nie zawsze), no i nie ma funkcji potwierdzenia otrzymania wiadomości - ale klient poczty jest prosty i fajny. Domyślną przeglądarką jest Firefox, ale częściej pracuje na Operze (Firefox używam tylko do kopiowania tekstów; no i niektóre serwisy Microsofta wymagają zainstalowanego Firefoxa - o Operze nie ma mowy).
To takie pierwsze wrażenie na temat różnic w tych przeglądarkach (różnice które są widoczne podczas użytkowania - nie wnikam w kwestie typowo informatyczne czy też techniczne, bo na nich się nie znam).
Jakich przeglądarek Wy używacie? Dlaczego? Jakie są ich wady a jakie zalety? Fajnie byłoby poznać OBIEKTYWNE opinie innych użytkowników. Zapraszam do wypowiadania się:) Pozdrawiam;)