POLECAMY

Czy po zaprzestaniu uprawiania sportu mogą zdarzać się kontuzje?

napisał/a: annam88 , 2011-09-08 12:01
...przestan cwiczyc, a zostaniesz kaleka. Czy mialyscie podobne sytuacje? Po zaprzestalym treningu dostalyscie notorycznych kontuzji, ciagle cos sie ''psuje'' ciagle cos was lapie??
MamaNaEtacie
napisał/a: MamaNaEtacie , 2011-09-08 14:38
Wiesz bywa tak że człowiek który uprawiał sport wyczynowo po zaprzestaniu treningow mają problemy ze stawami, mięśniami i ciśnieniem. Do tego dochodzi depresja. Dlaczego? Wysiłek fizyczny wydziela endorfiny czyli hormon szczęcia, po treningu mamy więcej siły, energii i jesteśmy bardziej pewni siebie dlatego stan psychiczny również cierpi a co do fizyczności to owszem wyobraź sobie że twój organizm jest jak wielka fabryka pracująca pełną parą a nagle ktoś kazał jej robić na pół gwizdka.
U mnie wróciły dolegliwości ciśnieniowe i bardzo osłabłam na sile mięśni(uprawiałam treningi siłowe, mówiąc kolokwialnie wyciskałam na sztandze:)) bo jako rozgrzewka i zakończenie treningu miałam wysiłek kardio. Nie mam czasu na ćwiczenia (kiedyś byłam nawet 5 godzin na siłowni). Teraz żeby czuć że nie próżnuję chodzę z mała z kijkami, tańczę gram z młodym w piłkę i muszę bo inaczej mam wyrzuty sumienia, ale podobno ludzie aktywni tak mają:)
napisał/a: fliebe , 2011-09-08 19:54
kiedyś stale uprawiałam sport po zaprzestaniu nic mi sie nie działo...żadnych kontuzji, kłopotów ze stawami czy z czymś innym...ale to też pewnie zależy od organizmu...prędzej nadmierny wysiłek nie wpływa korzystnie na zdrowie
martam2491
napisał/a: martam2491 , 2011-09-11 14:12
Nie mialam takich objawów. Kiedys czesto biegałam, głownie na 100m i troche skok w dal. Cwiczenia, rzogrzewki codziennie i wtedy czułam sie xtra. Mocna, silna, mialam chec do wszystkiego, a teraz kiedy zupelnie sie nie ruszam to byle wysilek przyprawia mnie o zakwasy i bole miesni....Kondycja słabiutka ;/ Sport to na pewno zdrowie, ale taki ktory jest uprawiany stale, bez zadnych przerw i oczywiscie taki nienadmierny. Zbyt wyczynowy i wysiłkowy sport nie ejst dobry poniewaz mozna starsznie obciazyc serce i miec w zwiazku z tym powazne ubytki na zdrowiu///