Czy książka może zmienić Twoje podejście do życia??

napisał/a: ja29 2008-04-01 22:56
Jestem bardzo ciekawa czy książki, które czytacie bądź przeczytaliście zmieniły w jakimś aspekcie wasze życie? czy wogóle "czarny druk" może mieć aż taką siłę?
Na mnie wiele książek wywiera duży wpływ i często również zaczynam inaczej patrzeć na życie.
Podzielcie się ze mną Waszym zdaniem :)
napisał/a: palika 2008-04-02 09:07
melka, zdecydowanie tak!

Ma mnie najsilniejszy wpływ miała ksiażka Marty FoX- Magda.doc! Nauczyła mnie tego, że w żaden sposób nie można poddawac sie przeciwnościom losu.
A jeszcze książka "Błękitny Zamek" L.M. Montgomery sprawiła, że wiele zrozumiałam, a całe fragmenty znam niemalże na pamięć!
napisał/a: ~gość 2008-04-02 12:21
tak, tak , tak Pasja Życia Irving`a Stone`a... uważam ze kazdy powinien ja przeczytać.

Nie mam słów żeby ja opisać...
napisał/a: ja29 2008-04-02 16:49
ja bardzo lubię ksiażki z kategorii wiara i zycie, książki psychologiczne, motywujące. Uważam że one potrafią naprawdę zmienić patrzenie na świat. ja jestem pod dużym wrażeniem książki "Niebo na Ziemi" Konrada Milewskiego. Dla mnie genialna lektura i właśnie po niej naszło mnie na założenie tego wątku :)
jeśli ktoś chce więcej na temat książki lub np. cytaty które na mnie wywarły największe wrażenie to służę pomocą :)
napisał/a: Wiedziemka 2008-04-03 18:58
jak najbardziej, wymienianie w moim przypadku byłoby szalenie długie i zapewne przynudnawe, wykształcenie mam podłe jeśli o to chodzi :P i nawet teraz nie moge sobie przypomnieć szczególnych tytułów - według mnie już sam akt czytania, chwytania i analizowania słów zmienia, kształtuje nowe spojrzenie, odswieża postrzeganie, stawia wyzwanie
napisał/a: ja29 2008-04-08 17:53
ja podam przykład ze swojego zycia. zaraz po porodzie miałam bardzo zły czas, dopadła mnie okropna depresja nic mnie nie cieszyło, nic mnie nie radowało, nie dostrzegałam tego maleńkiego szczęścia jakie zostało nam dane. Wtedy mąż podarował mi ksiażkę któa mówiła o szczęściu i była własnie skierowana do matek z depresja poporodową. Pomogła mi i to bardzo i wiem ze gdybym wtedy też mogła przeczytać "Niebo na Ziemi" to zupełnie inaczej przeszyłbym ten trudny okres.
nie wszystkie książki napewno zmieniają nasze życie pozytywnie i szkoda...
napisał/a: ququXka 2008-04-09 23:54
Mnie zmieniła "Biegnąca z wilkami". Zaczęłam aktywnie przyjmować swoją kobiecość, szanować ją i słuchać jej. Tak samo inaczej teraz patrzę na kobiety z moejj rodziny, na mamę, babcię, siostrę - zaczęłyśmy się lepiej rozumieć. TO cenny dar.
napisał/a: repcak1 2008-05-06 00:30
A chciałbym się zapytać czy ktoś czytał ksiażki
Peale'a Norman'a V.
"Możesz jeśli myślisz, że możesz"
oraz "Moc pozytywnego myślenia" ???

czy rzeczywiscie są tam zawarte rzeczy, które moga pomóc w dostosowaniu siebie na pozytywne myslenie, pozytywne nastawienie do świata życia itp? czy to jest tylko lanie wody?
napisał/a: Arwen1 2008-08-07 09:55
Na mnie wpłynęła dość silnie książka "Oskar i Pani Róża", w której jest mowa o chłopcu chorym na białaczkę ( z tego co pamiętam, bo nie jestem pewna) i zostało mu z 10 czy 11 dni życia. Niesamowita książka o carpe diem, tak samo jak "Stowarzyszenie Umarłych Poetów". Też nauczyło mnie niektórych rzeczy.
napisał/a: Moniqe 2008-08-07 18:34
Uwazam ze ksiazka moze bardzo zmienic zycie
polecam
"potega podswiadomosci" Joseph Murphy
napisał/a: Misiaq 2008-08-07 19:19
A ja polecam wszystkim książki W.Whortona, szczególnie "Ptaśka" i "Niezawinione śmierci", można po nich popatrzeć na świat z dystansem....
napisał/a: Fragma_88 2008-08-08 08:55
Książka może zmienić człowieka (: ja dzięki harlequinom stałam się bardziej romantyczna, to co kiedyś by mnie rozśmieszyło dzisiaj uważam za piękne, wielkie (: i dzięki takim książkom zaczęłam marzyć o jakimś wielkim, gorącym uczuciu... to stało się celem mojego życia, żeby kochać i być kochaną (: tak, romanse bardzo zmieniają podejście kobiety do życia (: ale nawet horrory potrafią czegoś nauczyć he - więcej odwagi (: