co zrobic jesli dobre kierunki domu są złymi kierunkami dla właściciela

napisał/a: rosana1 2009-09-10 11:47
Przeczytałam "feng shui dla żółtodziobów"-okazało się ,że razem z meżem jesteśmy 7 Dui(grupa zachodnia)a dom mamy wybudowany w okresie 7 Zhen (osadzenie wschód,wejście zachód)i tak wejście główne dla domu jest s4 (czyli bardzo żle , ale dla nas jest P4 czyli OK. Co w takiej sytuacji zrobić?
Drugi problem to sypialnie -mamy piekna sypialnie skierowana na wschód - dla domu to P4 ale dla nas S4 czyli fatalnie!
Myslimy o budowie nowego domu ale to za pare lat , a w miedzyczasie chciałabym poprwić sobie kilka rzeczy-prosze o radę -czy osłabiać złe kierunki domu (wejście ,sypialnia,biuro)czy wzmacniać dobre nasze strony.biuro chcę przenieść na północny zachód -dla domu to S3 ale dla nas to P1.
Jeszcze jedna dla mnie bardzo ważna sprawa -dom mamy w kształcie litery L gdzie brakująca częścia wychodzącą na południowy wschód jest taras,organizujemy to wspaniałe posiady-więc zastanawiam sie czy liczyć go jako część domu (taras jest zabudowany pergola i skrzyniami z kwiatami )i brać pod uwage ?
napisał/a: Włodzimierz Buliński 2009-09-10 22:09
Witam,
Feng Shui jest bardzo rozbudowanym systemem i nie jest możliwe abydogodzić każdemu mieszkańcowi na 100%. Są różne techniki i jednemogą wspierać jednych a inne drugich mieszkańców domu. Nie ma się coprzejmować na zapas, ponieważ jest to jedna z technik którą opisujesz,a dodatkowo nie jest ona tak efektywna jak się może komuś wydawać. Abyjednak określić jakie i dla kogo możemy zastosować rady, trzebaprzyjrzeć się tematowi osobiście.
Sytuacje bez wyjścia zdarzają siębardzo rzadko i dobry konsultant znajdzie pozytywne rozwiązania
Toże dom mam kształt litery "L" nie znaczy że będzie to jakaśkatastrofa. Owszem, brakująca część może zawierać się w miejscugdzie są dobre energie ale może też być błogosławieństwem bo możeakurat wyklucza te złe!

pozdrawiam
rapanui
napisał/a: rapanui 2009-09-11 09:59
Witaj Rosano,
przede wszystkim zwróć uwagę na to, że w szkole OśmiuDomów dla domu wyznaczamy jego dobre i złe lokalizacje (czy inaczejsektory), a dla osób wyznaczamy dobre i złe kierunki.
Oczywiściecudownie jest, gdy drzwi wejściowe do domu są w dobrym jego sektorze, ajednocześnie wychodzimy przez nie w naszym dobrym kierunku.
Jeślisypialnię macie w dobrym sektorze domu, to zadbaj, abyście spali zgłowami zwróconymi w Wasz dobry kierunek i wszystko będzie OK.
SzkołaOśmiu Domów (Ba Zhai) ustępuje przed Wędrującą Gwiazdą. Jakpostudiujesz tę część "FS dla żółtodziobów", to może okazać się,że zupełnie inaczej popatrzsz na Wasz dom.
Jeśli chcesz jednakporządnej fachowej oceny, to najlepiej niech tego dokona fachowiec, któryzwróci uwagę nie tylko na wnętrze domu, ale i na jego otoczenie - możeono mieć decydujące znaczenie.

Pozdrawiam,