Tej zagadki z TikToka nie potrafi rozwiązać 97% osób. Dasz sobie z nią radę?

Zagadka z TikToka fot. Adobe Stock
Łamigłówka, którą przekazał internautom jeden z TikTokerów to prawdziwe wyzwanie. Tylko 3% ludzi umie ją rozwiązać.
/ 19.08.2020 13:17
Zagadka z TikToka fot. Adobe Stock

Na TikToku nie brakuje treści, które mają nam zapewnić miłą i przyjemną w odbiorze rozrywkę. Czasami trafia się wśród nich treść, nad którą głowią się miliony internautów. Tak też jest w przypadku zagadki, która od kilku tygodni krąży w aplikacji. Jest tak trudna, że tylko ułamek użytkowników umie ją rozwiązać. Dasz sobie z nią radę?

Zagadka z TikToka 

Jeden z TikTokerów przytoczył łamigłówkę, z którą mają problem nawet najtęższe umysły na świecie. Podobno rozwiązać umie ją tylko 3% dorosłych ludzi. Co ciekawe, najlepiej radzą sobie z nią... małe dzieci. Nagranie szybko stało się viralem. Co takiego zawiera zagadka, że jest tak trudna? 

Sprawiam, że niedźwiedzie polarne stają się białe i że chce ci się płakać. Przeze mnie chłopcy biegną do toalety, a dziewczyny poprawiają swoje włosy. Z mojego powodu celebryci wyglądają głupio, a normalni ludzie wyglądają jak celebryci. Brązowię naleśniki i odpowiadam za bąbelki w szampanie. Jeśli mnie ściśniesz, wtedy pęknę. Kiedy na mnie spojrzysz, wtedy ty pękniesz. Potrafisz mnie nazwać? - tak brzmi łamigłówka z TikToka

Internauci najczęściej odpowiadali, że jest to woda, presja oraz czas. Żadna z tych odpowiedzi nie jest jednak prawidłowa. W drugim nagraniu TikToker zdradził prawdziwe rozwiązanie zagadki. Jest ono mocno zaskakujące. 

NIE - brzmi prawidłowa odpowiedź

Okazuje się, że sekretem zagadki jest to, że zbudowano ją z losowych stwierdzeń, których nic ze sobą nie łączy. Najbardziej wykształceni ludzie nie zawsze są jednak w stanie przyznać, że nie potrafią odpowiedzieć na pytanie i dlatego usilnie szukają rozwiązania. Dzieci podchodzą do tego ze znacznie mniejszymi ambicjami. 

Zobacz też:
Iluzje optyczne, na które nabierze się każdy
Typy inteligencji - IQ to nie wszystko
Co wpływa na poziom inteligencji - 9 dowodów na inteligencję