Qz Kendi fot. Serwis prasowy

Qz Kendi

#Qz #Kendi to projekt który powstał z prostej potrzeby wspólnego tworzenia muzyki. Co powstało z połączenia dwóch różnych biegunów muzycznych?
Joanna Szczepaniak / 13.01.2014 09:33
Qz Kendi fot. Serwis prasowy
Dwóch artystów. Dwie różne koncepcje muzyczne. Dwa różne style. Projekt #Qz #Kendi to wyjątkowo ciekawy projekt muzyczny! Tworzą go Marcin Kuz Kuśmierczyk, producent i muzyk, realizator dźwięku, współwłaściciel Erem Studio oraz Kendi, czyli Candy Girl, piosenkarka która na swoim koncie ma już dwa wydane albumy.

Oto geneza projektu przedstawiona przez samych artystów: Spotkaliśmy się pewnego dnia w studio, aby obgadać szczegóły nowej płyty Candy. Jak się okazało nasze wspólne zainteresowania muzyczne nijak maja się do klimatu w jakim się ona wcześniej poruszała. Postanowiliśmy więc popracować nad wspólnym projektem. I tak powstał "zespół" #QZ #KENDI. Zaczęliśmy od przesłuchiwania setki płyt winylowych w poszukiwaniu sampli. Później wzięliśmy się za Korgi i inne syntezatory oraz pady. To było to. Połączyliśmy wspólne pasje. Qz gra na instrumentach perkusyjnych a Kendi na instrumentach klawiszowych. Razem to później produkujemy i świetnie się przy tym bawimy. Wszystkie sesje w studiu nagrywamy na GoPro i wrzucamy na nasz Facebook żeby ludzie mogli zobaczyć jak powstaje nasza muzyka. Pierwsze dwa single, jeśli tak je można nazwać, bo pierwszy trwa 36 sekund a drugi 1 minutę, utrzymane są w klimatach dubstep, moombahton i reggeaton. Kolejny, czyli trzeci (który trwa już 3 minuty) to drum’n'bass, a następne to, między innymi, zwrot w kierunku trapu i trip hopu.