paweł kowalczyk idol fot. Serwis prasowy

Paweł Kowalczyk Idol

Singiel „Raise Me Up”, promujący najbardziej oczekiwaną płytę roku już trafił do rozgłośni radiowych!
28.10.2013 11:59
paweł kowalczyk idol fot. Serwis prasowy
Finalista bijącego rekordy popularności programu "Idol" nie próżnuje. Przez długi czas było o nim cicho. Teraz wraca na scenę z nowym singlem "Rise Me Up", który stanowi zapowiedź całej płyty „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”. Materiał z nowej płyty sięga do muzycznych korzeni, w unikalny sposób łącząc brzmienia swingu, Big Bandów z lat 50-tych i 60-tych, z nowoczesnym funky, soulem i popem.

Zaproponowana na płycie „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT” muzyka jest bardzo współczesna, stanowi jednak wielki ukłon w stronę tradycji. Cały materiał nagrany został na żywo w studiach S4 i S3 Polskiego Radia. Na singlu, jak i na płycie, artyście towarzyszą najlepsi polscy muzycy, wielokrotnie nagradzani w dziedzinie jazzu: Marek Napiórkowski, Robert Kubiszyn, Robert Luty, Paweł Tomaszewski, Przemek Kostrzewa, Dariusz Plichta oraz Tomasz Busławski.

Partie wokalne należą do sióstr Kuś – Magdalena Kuś i Shata QS, (obecnie uczestniczka 6. edycji programu Must Be The Music). Reżyserią dźwięku zajął się Jarosław Regulski. Gościem specjalnym jest światowej sławy pianistka, Beata Szalwinska (Luxembourg). Premierę płyty w postaci LP i CD, artysta zapowiada jeszcze w tym roku. Wydawcą albumu jest artCONNECTION music, wytwórnia, którą założył Paweł Kowalczyk. Dystrybutorem projektu jest  Parlophone Music Poland Sp. z o.o., A Warner Music Group Company.

„Nagrywaliśmy po kilka wersji każdego utworu i wybieraliśmy najlepszą , robiliśmy małe poprawki, ale generalnie całe utwory były nagrywane „na setkę”. Na tym właśnie polegało kiedyś, prawdziwe muzykowanie, że wszyscy muzycy musieli brać udział podczas nagrań. Żeby osiągnąć pożądany efekt potrzebne nam były wielogodzinne próby z zespołem, aby w późniejszym etapie uniknąć obróbki cyfrowej. Tak, właśnie tworzono muzykę wiele lat temu.”  –   Paweł Kowalczyk.
materiał prasowy
Tagi: premiera, idol