Ewa Farna Najlepszym Polskim Wykonawcą!

Fani przemówili! MTV ogłosiło dzisiaj, że Ewa Farna otrzymała najwięcej głosów i zwyciężyła w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca” MTV EMAs 2011, tym samym pokonując Afromental, Brodkę, Dodę i Myslovitz.
/ 20.10.2011 06:31

Fani przemówili! MTV ogłosiło dzisiaj, że Ewa Farna otrzymała najwięcej głosów i zwyciężyła w kategorii „Najlepszy Polski Wykonawca” MTV EMAs 2011, tym samym pokonując Afromental, Brodkę, Dodę i Myslovitz.

Ewa Farna to artystka rockowa, pochodząca z Zaolzia. Pierwsze kroki stawiała na regionalnych konkursach piosenki. Zadebiutowała na rynku czeskim, gdzie w 2006 roku wydała swój pierwszy krążek „Měls mě vůbec rád”, który szybko okazał się hitem. Na polską scenę Ewa weszła rok później z albumem: „Sam na sam”. Do tej pory artystka wydała sześć płyt studyjnych oraz koncertowe DVD. Jej ostatni krążek, „EWAkuacja”, szturmem zdobył najwyższe miejsca notowań muzycznych, a Farna po raz kolejny udowodniła, że nie ma sobie równych.

Teraz przed Ewą i jej fanami nie lada wyzwanie! Już od dzisiaj konkurować będzie ze zwycięzcami z pozostałych państw europejskich, biorących udział w konkursie, walcząc o możliwość reprezentowania Europy w kategorii „Najlepszy Wykonawca Światowy” MTV EMAs 2011. Wśród jej 22 konkurentów znaleźli się, m.in. diwa muzyki soul Adele, dEUS z Belgii, Nyusha z Rosji oraz Swedish House Mafia ze Szwecji. Przez cały tydzień fani mogą głosować na swoich ulubionych wykonawców z Europy, wchodząc na stronę: www.mtvema.com

Reprezentant Europy zostanie ogłoszony 24 października, wraz z pozostałymi nominacjami z Ameryki Łacińskiej, Ameryki Północnej, Azji i Pacyfiku oraz Afryki/Indii/Bliskiego Wschodu. Zwycięzcę w kategorii „Najlepszy Wykonawca Światowy” MTV EMAs 2011 poznamy podczas gali w Belfaście.

W Polsce gala będzie emitowana na kanałach MTV Polska, MTV Live HD oraz Viva Polska
6 listopada o godz. 21:00.