POLECAMY

Pierwsze mrozy na jezdni – o czym musisz pamiętać?

Bądź przygotowana i nie daj się zaskoczyć pierwszym mrozom na jezdni!
Pierwsze mrozy na jezdni – o czym musisz pamiętać? fot. serwis prasowy SKODA

Jazda zimą to prawdziwe wyzwanie. Gdy temperatura drastycznie spada, nawierzchnia na drodze jest pokryta warstwą lodu, przez co przyczepność twojego auta znacznie maleje. Jak sobie z tym poradzić? Poznaj nasz krótki przewodnik po zimowym bezpieczeństwie

Prędkość pod kontrolą

Kiedy wyruszasz w zimową trasę, musisz pamiętać, że wolniej znaczy bezpieczniej. Latem twój samochód reaguje szybciej i łatwiej nad nim zapanować w alarmowych sytuacjach. Hamowanie na śliskiej powierzchni często wiąże się z dodatkowym przemieszczeniem samochodu, a gwałtowny ruch kierownicą, może prowadzić do poślizgu. Naprawdę nie warto się spieszyć, kiedy można zadbać o swoje bezpieczeństwo i komfort jazdy, opuszczając nogę z gazu. 

Opony do zadań specjalnych

Zmiana warunków = zmiana opon! Nie zapominaj o tym i przed zimowym sezonem wyposaż swoje koła w solidne, przystosowane do trudnych warunków opony. Wymień cały komplet i ciesz się łatwością zimowej jazdy.


ŠKODA Yeti 

Obserwacja

Pamiętaj, że w zimie musisz zachować podwójną czujność. Zostaw telefon w torebce, szminkę w kosmetyczce a muzykę przycisz o kilka tonów. Musisz zwracać uwagę na wszystkie pojazdy, które cię otaczają, przejścia dla pieszych i warunki pogodowe. Nie zapominaj, że twoja ostrożność może uratować komuś życie!

Przewidywalność

Na oblodzonej drodze twoja jazda powinna być przewidywalna. Nie wykonuj gwałtownych ruchów, nie zmieniaj pasów z prędkością światła i stosuj się do wszystkich panujących na drodze reguł. 

Samokrytyka

Myślisz, że za kółkiem umiesz już wszystko? Nawet jeżeli jesteś świetnym kierowcą, nie zapominaj o przestrzeganiu wszystkich zasad. Najlepsi z najlepszych zimą jeżdżą dużo wolniej, są skupieni i mają na uwadze bezpieczeństwo innych!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)