Wszystko, co ważne

Czy młoda kobieta, która utraciła sens życia i staruszka, której pozostało już niewiele czasu, mogą się od siebie czegoś nauczyć?
/ 11.12.2006 13:09
Poruszająca, pełna ciepła powieść Jana Goldsteina o młodej kobiecie, która po próbie samobójczej zamieszkuje razem ze swoją babcią i dzięki niezwykłej miłości i optymizmowi staruszki, pomału odnajduje sens życia i odkrywa, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze.

Jennifer widzi mnóstwo powodów, by zakończyć swoje życie. Jej matka zginęła w wypadku samochodowym, ojciec – znany producent filmowy, odszedł od nich na długi czas przed wypadkiem i założył nową rodzinę, a mężczyzna, z którym wiązała plany na przyszłość, zostawił ją bez wyjaśnienia... Skrupulatnie przygotowany plan zawodzi: Jennifer zostaje odratowana. Po krótkim pobycie w szpitalu musi zdecydować, czy zgodnie z życzeniem ojca, zostanie umieszczona w klinice psychiatrycznej, czy też zamieszka razem z babcią Gabby. Lekarz prowadzący, widząc niezwykle silną miłość babci do wnuczki, jej zaangażowanie i nieugiętą postawę, przychyla się do prośby babki.
Gabby próbuje dokonać „niemożliwego” - przekazać część swojego optymizmu i mądrości życiowej wnuczce, z której prawie zupełnie uleciała chęć życia. Więź pomiędzy nimi pogłębia się, kiedy starsza z nich stoi już u schyłku swego życia, a młodsza ma przed sobą całe życie, jeśli tylko zdecyduje się go nie odrzucać...
„Wszystko co ważne” to powieść, która podnosi na duchu, rozjaśnia myśli i zabiera czytelnika w zdumiewającą podróż po świecie emocji.

Jan Goldstein „Wszystko co ważne”, Wydawnictwo Galaktyka