Sekretny wątek

Fascynująca historia o haftowaniu, odkrywaniu historii własnej rodziny, dojrzewaniu i miłości.
/ 24.08.2006 14:13
sw1.jpgMadeleine, młoda wykładowczyni historii z Uniwersytetu w Caen, otrzymuje od swojej przebywającej w Anglii matki, Lydii, tajemniczy łaciński tekst. Zaintrygowana zaczyna go tłumaczyć, ale zajęcie to przerywa tragedia: nagła śmierć Lydii.

W trakcie przygotowań do pogrzebu Madeleine dowiaduje się o istnieniu swoich kuzynek - sióstr Broder, mieszkających w staroświeckiej posiadłości, właścicielek zabytkowego pamiętnika. To z niego pochodził łaciński fragment przekazany przez Lydię. Siostry pożyczają jej cenny rękopis, prosząc o przełożenie go w całości. Przytłoczona żałobą Madeleine ucieka w świat sprzed dziewięciu stuleci - daje się pochłonąć fascynującej opowieści o powstaniu jednego z najsłynniejszych dzieł średniowiecznej Europy, tkaniny z Bayeux. Równocześnie odkrywa historię własnej rodziny - niezależnych i wykształconych kobiet, praktykujących od wieków sztukę haftu, z której słynęła Anglia. Pod wpływem tych przeżyć Madeleine zmienia się i dojrzewa: zaczyna inaczej patrzeć na dotychczasowe życie. Znajdzie w sobie siłę, by otrząsnąć się ze smutku, a także zamknąć dręczące sprawy z przeszłości i znaleźć nową, szczęśliwszą miłość.

Kylie Fitzpatrick – urodzona w Kopenhadze córka australijskiej pary. Pracowała jako aktorka, zrezygnowała jednak z kariery aktorskiej i zaangażowała się w produkcję filmów fabularnych i dokumentalnych (w Sydney, później w Los Angeles).

Uwaga! Fragmenty książki na antenie Pierwszego Programu Polskiego Radia czytać będzie Ewa Błaszczyk. 14 sierpnia - 1 września, od poniedziałku do piątku, godz. 23.49.

ms

Kylie Fitzpatrick „Sekretny wątek”, tłum. Klara Bertram, Prószyński i S-ka, Warszawa 2006

Konkurs! Konkurs! Konkurs!
Do wygrania 5 egzemplarzy książki ufundowanych przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. Proszę odpowiedzieć na pytanie:

W jakim serialu telewizyjnym grała autorka książki?

Prawidłowa odpowiedź: "Mission imbossible"
Książki otrzymują:
1. Rita Leszczyńska, Wejherowo

2.  Wiesława Mańkus, Gliwice

3. Agnieszka Gozdecka, Biłgoraj

4. Monika Szulta, Słupsk

5. Elżbieta Zając, Wrocław

Gratulujemy, nagrody wyślemy pocztą!