Premiery książkowe 2013

Szukasz dobrej lektury? Już na początku roku do księgarni wchodzi 8 rewelacyjnych pozycji

POWRÓT DO ARTYKUŁU
Saper. Prawdziwa opowieść o najbardziej ryzykownym zawodzie świata, Kevin Ivison
Rozbrajał bomby wszędzie tam, gdzie było naprawdę gorąco: w Afganistanie, Bośni, Kosowie oraz Irlandii Północnej. Ale nawet dla niego Irak to była zupełnie inna historia. Szkolenie przechodzą tylko najlepsi. Ci, którzy się nie mylą. Nigdy. Ci,którzy mają na tyle mocne nerwy, żeby wykonywać najniebezpieczniejszy zawód świata w najniebezpieczniejszym miejscu na Ziemi.
Od ponad 4 miesięcy stacjonuje w Al Amarah. Odlicza ostatnie dni do końca zmiany. Dziś czeka go horror, który na zawsze odmieni jego życie. Obok leżą ciała jego kolegów. Na dachach czają się snajperzy wroga. Wokół gromadzi się rozwścieczony tłum. Urządzenie do zagłuszania radiowych detonatorów właśnie przestało działać, a trzeba rozbroić jeszcze jeden ładunek wybuchowy. Saper powoli idzie w jego stronę. Wie, że idzie na pewną śmierć.

Kapitan Kevin Ivison przeżył swoją ostatnią misję. Za męstwo na polu walki został odznaczony Medalem Jerzego. Za życie w ciągłym napięciu płaci się straszliwą cenę. Kevin Ivison jako pierwszy tak szczerze i otwarcie mówi o konsekwencjach, jakie spotykają wszystkich, którzy na co dzień rzucają wyzwanie śmierci.

Pochodzący z wojskowej rodziny Kevin Ivison kształcił się w Królewskiej Akademii Wojskowej w Sandhurst. W grudniu 2000 roku, w wieku 19 lat, został wcielony do Królewskiego Korpusu Logistycznego i od tamtej pory uczestniczył w operacjach antyterrorystycznych jako saper (British Army Ammunition Technical Officer ATO) w Irlandii Północnej, Afganistanie, Iraku i na Bałkanach. We wrześniu 2006 roku został odznaczony Medalem Jerzego za rozbrojenie bomby pod ostrzałem podczas misji w Iraku.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)